Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2033
mod_vvisit_counterWczoraj2704
mod_vvisit_counterW tygodniu7650
mod_vvisit_counterTydzień temu20096
mod_vvisit_counterW miesiącu51873
mod_vvisit_counterMiesiąc temu66242
mod_vvisit_counterRazem3741191

Online: 52
Twoje IP: 54.90.109.231
,
Dzisiaj mamy: Gru 19, 2018

18
Gru
2018
Bezkonkurencyjni łyżwiarze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Bernacki   

szyb18 grudnia 2018 r. na lodowisku „Jastor” rozegrano Powiatowe Zawody Łyżwiarstwa Szkół Podstawowych w dwóch kategoriach: Igrzyska Dzieci (rocznik 2006 i młodsi) i Igrzyska Młodzieży Szkolnej (roczniki 2003 – 2005).

Doskonale poradzili sobie zarówno chłopcy jak i dziewczęta w obu kategoriach. Uczniowie naszej szkoły bez problemów wygrali rywalizację i reprezentować będą nasze miasto w zawodach wojewódzkich. Organizatorem zawodów byli nauczyciele Wychowania Fizycznego naszej szkoły.

Skład dziewcząt (kategoria młodsza): Nikola Gajda, Julia Linde, Paulina Skurnóg, Magdalena Świerczyna, Anna Wątroba.

Skład chłopców (kategoria młodsza): Jakub Onak, Maciej Poręba, Bartłomiej Stolarski, Sebastian Wojciechowski.

Skład dziewcząt (kategoria starsza): Oliwia Margiel, Marlena Mystek, Karolina Pałuszka, Patrycja Papierok, Wiktoria Pastupalska, Aleksandra Świerczek.

Skład chłopów (kategoria starsza): Dominik Kolat, Kevin Kużdrzał, Wojciech Zając.

Gratulujemy!

Zdjęcia

 
17
Gru
2018
Warsztaty w „Dobrym Klimacie” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Kozieł i Adrian Wrucha   

kop12 grudnia klasa VIIIb wzięła udział w bezpłatnych warsztatach naukowych zorganizowanych przez Jastrzębską Spółkę Węglową w ramach projektu „Kopalnia Wiedzy JSW”. Warsztaty odbyły się w namiocie ekologicznym „Dobry Klimat” i były jedną z imprez towarzyszących zorganizowanemu w Katowicach Szczytowi klimatycznemu COP24.

Podczas wyjazdu obejrzeliśmy wystawę interaktywnych eksponatów w „Parku praw fizyki i natury” a następnie „Szaleni Naukowcy z Laboratorium Pana Korka” zaprosili nas na pełne humoru, dowcipu i oczywiście wiedzy pokazy naukowe. Zgłębialiśmy tajemnice ciśnienia i łoża fakira, promieniowania podczerwonego oraz efektywności różnych źródeł światła. W części warsztatowej konstruowaliśmy działające modele silnika elektrycznego oraz projektowaliśmy ekologiczne torby jutowe.

Dziękujemy JSW za możliwość uczestniczenia w projekcie. Warsztaty były świetne i bardzo nam się podobały.

Więcej…
 
15
Gru
2018
Kartka dla Blanki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   

IMG 20181212 130308

 

Dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w akcję "Kartka dla Blanki". Myślę, że mała Blanka miała naprawdę radosne urodziny, a my naszym małym gestem dobrej woli i serca pokazaliśmy, że nie jesteśmy obojętni na los drugiego człowieka.

 

 

 

 

Więcej…
 
17
Gru
2018
Coś z niczego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Cuber   

img 01Za nami kolejne zajęcia z cyklu coś z niczego. Tym razem z opakowania po pizzy i zielonego papieru powstało boisko do gry w piłkarzyki. Przygotowaliśmy dwie wersje. W pierwszej wersji nie używamy rąk, a piłeczka porusza się gdy dmuchamy w nią przez słomkę. W drugiej wersji wykonujemy postaci piłkarzy i nakładamy na palce.

Więcej…
 
17
Gru
2018
Lekcja angielskiego na żywo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Danuta Radomska-Filipek   

IMG 20181205 090032English LIVE CLASSES 
Projekt “Live classes” jest prowadzony przez wydawnictwo Pearson specjalizujące się w podręcznikach do języka angielskiego oraz przez BBC (największy publiczny brytyjski nadawca radiowo-telewizyjny). Uczniowie z krajów na całym świecie mają wyjątkową okazję spotkać się podczas e-lekcji. Jednocześnie może brać udział dziesięć klas. Nauczyciel wybiera konkretny temat i rejestruje klasę na określony dzień i godzinę oraz poziom opanowania języka angielskiego. 
Danuta Radomska-Filipek, nauczycielka języka angielskiego, zdecydowała się wybrać temat „An Unusual School” (Niezwykła szkoła) jako odpowiedni dla klasy szóstej. Wcześniej zalogowała się na portalu i otrzymała materiały – karty pracy dla uczniów. Celem lekcji było: opanowanie słów związanych ze szkołą oraz nazwy krajów; poznanie niezwykłej szkoły; porównanie swojej szkoły ze  szkołą prezentowaną. 
5 grudnia 2018 roku punktualnie o godzinie 9:00 rozpoczęła się międzynarodowa lekcja. Prowadzący Michael Brand przedstawił się uczniom i nauczycielom z dziesięciu szkół. Przełamał lody, kiedy wspomniał, że chociaż jest Anglikiem, obecnie mieszka w Hiszpanii i w wolnym czasie lubi jeździć na rowerze. Następnie przywitał nauczycieli z poszczególnych szkół. 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 25

Logowanie