Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj90
mod_vvisit_counterWczoraj2459
mod_vvisit_counterW tygodniu13261
mod_vvisit_counterTydzień temu16652
mod_vvisit_counterW miesiącu46424
mod_vvisit_counterMiesiąc temu72601
mod_vvisit_counterRazem2898252

Online: 44
Twoje IP: 107.22.126.144
,
Dzisiaj mamy: Paź 20, 2017

18
Paź
2017
Yoo Nee w naszej szkole. Nowy projekt międzynarodowy dla klas I-III PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

 

unicornWłaśnie przyleciał do nas Yoo-Nee, jednorożec z Francji. Yoo-Nee jest na międzynarodowej wymianie, i jest elementem nowego projektu międzynarodowego skierowanego dla chętnych uczniów klas I-III.

 

Podczas udziału w projekcie uczniowie otrzymują login i hasło do platformy eTwinnig, gdzie mogą aktywnie uczestniczyć  w wymianie uwag i komentarzy z kolegami z Francji na temat Nee-Yoo oraz śledzić losy jego i naszego rodzimego Jastusia, który właśnie poleciał do Francji.

 

Poza tym chętne osoby mogą zaprosić sympatycznego jednorożca do swojego domu i pokazać mu jeden dzień ze swojego życia. Należy wtedy wykonać kilka zdjęć, lub nagrać amatorski film z Nee-Yoo, np.; komórką oraz dodatkowo dokonać krótkiego wpisu w dzienniku podróży Yoo Nee (w języku angielskim).

Te osoby otrzymają certyfikat uczestnictwa w projekcie.

Chętne i ambitne dzieci zapraszam do kontaktu z p. Moniką Makos-Gałan, wychowawcą 3c, s. 21

 

Poniżej link do filmu z przywitania Yoo Nee

 

https://www.youtube.com/watch?v=SfxBsYKWhoU

 

 
15
Paź
2017
Obóz językowy EuroWeek współfinansowany ze środków UE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

Uczniowie klasy 3c i 4a od minionego piątku przebywają w Dusznikach-Zdroju i uczestniczą w zajęciach Euroweek – obozie językowym współfinansowanym przez Unię Europejską. Pomysłodawcą uczestnictwa w EuroWeek’u jest anglistka p. Agnieszka Sunita, której uczniowie z czwartej klasy uczestniczą w obozie. Drugą klasą uczestniczącą w programie jest klasa 3c – najbardziej zaawansowana językowo klasa wśród klas edukacji wczesnoszkolnej, dla której obóz jest dodatkową formą „zielonej szkoły”.
Euroweek jest międzynarodowym programem edukacyjnym, który ma na celu rozwój kreatywności i komunikacji poprzez stosowanie różnorodnych technik. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości oraz pracy w zespole.
Językiem komunikacji jest głównie język angielski, gdyż zajęcia językowe są prowadzone przez lektorów z różnych krajów świata m.in. z Nepalu, Ugandy, Armenii, Wietnamu
i Kolumbii. Lektorzy przekazują nam wiele ciekawych informacji o swoich krajach i kulturze w formie interaktywnej jak również w sposób bardzo osobisty, poprzez rozmowy grupowe. Dzieci były zachwycone kiedy dowiedziały się, że Szafik z Ugandy hoduje w domu małpkę oraz gdy mogły przymierzyć tradycyjną czapkę z Nepalu. Oprócz intensywnego programu językowego, uczniowie maja okazję na spacery do parku, zwiedzanie, zabawy językowo-sportowe na świeżym powietrzu oraz integrację zespołu klasowego. Pogoda nam sprzyja i możemy podziwiać prawdziwą Polską złotą jesień.

Zapraszamy na fotorelację po powrocie. 

 

 
08
Paź
2017
Wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bogusława Lasota   

P1450816W pierwszych dniach października uczniowie klasy 3b SP odbyli wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej przy Oczyszczalni Ścieków Ruptawa. Wycieczka miała na celu zapoznanie uczniów z metodami oczyszczania ścieków i sposobami uzdatniania wody. Prowadząca warsztaty ekologiczne zaznajomiła uczniów z procesem krążenia wody w przyrodzie; przypomniała o tym, jak ważna jest woda w życiu wszystkich organizmów żywych i jak należy ekonomicznie z niej korzystać. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali ciekawe i kształcące upominki, które wzbogaciły zajęcia lekcyjne dotyczące znaczenia wody w przyrodzie. Warsztaty cieszyły się wielkim zainteresowaniem uczniów i na pewno na długo pozostaną w ich pamięci. 

 

Więcej…
 
10
Paź
2017
Mistrz Tabliczki Mnożenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

IMG 20171008 122718Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to międzynarodowa akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. 

29 września świętowaliśmy VII Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Z tej okazji w naszej szkole odbyło się wiele konkursów i potyczek matematycznych. Uczniowie klas trzecich edukacji wczesnoszkolnej także przystąpili do matematycznych zmagań. W trakcie trudnego konkursu spośród uczniów z klas 3a, 3b i 3c zostali wyłonieni najlepsi z najlepszych, są to Jakub Jędryka z klasy 3a, Kajetan Puza z klasy 3c i Oliwier Markiewicz z klasy 3c. GRATULUJEMY  

 
06
Paź
2017
Klasy trzecie kisiły kapustę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan, Bogusława Lasota   

kapustaTo co kiedyś było na porządku dziennym dziś odchodzi do lamusa. Dlatego tak ważne jest by młode pokolenie miało okazję zapoznać się naszymi rodzimymi  tradycjami czy starymi przedmiotami codziennego użytku. Klasy 3b i 3c uczestniczyły w wyjazdowych warsztatach gdzie uczyły się  kiszenia kapusty. Zajęcie z pozoru łatwe dla uczniów stało się nie lada wyzwaniem. Dzięki wspaniale wyposażonemu skansenowi dzieci miały okazję dotknąć kawałka historii. Zapraszamy do obejrzenia relacji. 

 

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 7

Logowanie