Twoje IP: 3.90.207.89
Dzisiaj mamy: Cze 20, 2019

Bezpiecznych wakacji!!! PDF Drukuj Email

wakŻyczymy wszystkim BEZPIECZNYCH WAKACJI!

Bezpieczny wypoczynek poradnik MEN dla rodziców i opiekunów

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 PDF Drukuj Email

Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2018/2019

8.00 - zakończenie dla klas 1-3 SP - korytarz na parterze

8.00 - zakończenie dla klas 4-6 SP - sala gimnastyczna

9.20 - zakończenie dla klas 7-8 SP, III G - sala gimnastyczna

Przypominamy, że od 19 czerwca świetlica jest nieczynna.

Uczniowie obecnej IB odkupią dzwonki chromatyczne! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan

dzwonkiUCZNIOWIE OBECNEJ KLASY IB ODKUPIĄ DZWONKI CHROMATYCZNE.

OSOBY ZAINTERESOWANE ODSPRZEDAŻĄ PROSZONE SĄ O KONTAKT PRZEZ LIBRUSA Z P. MONIKĄ MAKOS-GAŁAN LUB OSOBIŚCIE W SALI 21.

CERTYFIKATY Pearson and BBC Live Classes PDF Drukuj Email
Wpisany przez Danuta Radomska-Filipek

certUczniowie klas szóstych mieli w tym roku szkolnym okazję praktycznie wykorzystać język angielski. Wzięli udział w międzynarodowym projekcie Pearson and BBc Live Classes. Uczniowie z dziesięciu szkół z różnych europejskich krajów oglądali wspólnie krótki film o angielskiej szkole, a następnie odpowiadali na pytanie prowadzącego lektora. Specjalna platforma umożliwiała, że mogliśmy widzieć się na ekranie.

Wszyscy uczestnicy niezwykłej lekcji otrzymali certyfikaty: Karolina Kopczyńska, Zuzanna Zawiślak, Seweryn Siegmund, Łukasz Matuszczyk, Paulina Skurnóg, Klaudia Nastaszyc, Maja Wolańska, Anna Wątroba, Anna Łachut, Julia Linde oraz nauczycielka Danuta Radomska Filipek i Szkoła Podstawowa nr 20 im. Henryka Jordana.

Konferencja Erasmusa Plus w SP18 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Danuta Radomska-Filipek

7 czerwca 2019 roku Szkoła Podstawowa nr 18 im. Henryka Sławika zorganizowała konferencję podsumowującą działania z zakresu projektu Erasmus +KA1 na temat „Mobilności nauczycieli w projekcie POWER”. Organizatorzy konferencji zaprosili panią Danutę Radomską-Filipek z SP20, aby podzieliła się wiedzą, którą zdobyła podczas realizowania projektów unijnych.

Nauczycielka miała okazję zaprezentować swoje doświadczenia zarówno z wyjazdów indywidualnych (Exeter, Norwich, Bruksela), jak i szkolnych, z grupą uczniów i nauczycieli, zrealizowanych w ramach projektów: „A Slice of Bread” (Kromka chleba - dotyczący literatury), „Virtual Eden” (Wirtualny Eden - na temat ochrony środowiska naturalnego) i „Life is a project , be an entrepreneur, make it successful…”(Życie jest projektem, zostań przedsiębiorcą i odnieś sukces. -skoncentrowanym na przedsiębiorczości) . Wspomniała także o projektach, w których pomogła aplikować innym instytucjom - na przykład dla Przedszkola nr 26.

Wszystkie projekty były wzorowo zrealizowane zarówno pod względem merytorycznym, jak i finansowym. Pani Radomska-Filipek została zaproszona do Warszawy do FRSE, ponieważ jej projekt otrzymał tytuł Gwiazdy Comeniusa. W tej roli towarzyszyła także szkoleniu prowadzonym przez panią Joannę Sobotnik , konsultantkę ds. Comeniusa w Kuratorium Oświaty w Katowicach. Jeśli chodzi o stronę finansową, to projekt pomyślnie przeszedł audyt przeprowadzony przez specjalistów z Ministerstwa Finansów.

Podczas konferencji pani Radomska-Filipek opowiedziała także o korzyściach jakie odniosła macierzysta szkoła, kadra i uczniowie. W ramach unijnych projektów 17 nauczycieli i 58 uczniów wyjeżdżało do zagranicznych szkół, natomiast w naszej placówce przybyło sprzętu za ponad 125 tysięcy zł. Dzięki projektom nasi uczniowie szli do szkół średnich z bardziej sprecyzowaną wizją swojej przyszłości i otwarci na nowe wyzwania.

Nauczycielki z SP18 podzieliły się swoimi doświadczeniami z wyjazdów indywidualnych. Zdobyte nowe umiejętności wdrażają podczas swoich zajęć, co można było zobaczyć na towarzyszącej konferencji wystawie.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>