Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1958
mod_vvisit_counterWczoraj1736
mod_vvisit_counterW tygodniu5911
mod_vvisit_counterTydzień temu10518
mod_vvisit_counterW miesiącu18567
mod_vvisit_counterMiesiąc temu57572
mod_vvisit_counterRazem3008024

Online: 47
Twoje IP: 54.147.40.153
,
Dzisiaj mamy: Gru 14, 2017

Świetlica

Świetlica jest czynna w godz.:

Poniedziałek: 6.40-8.45, 11.20-16.30

Wtorek: 6.40-9.40, 11.30-16.30

Środa: 6.40-8.45, 11.30-16.30

Czwartek: 6.40-9.40, 11.30-16.30

Piątek: 6.40-8.45, 11.30-16.30Andrzejki w świetlicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Cuber, Wioletta Żankowska   
Środa, 13 Grudzień 2017 12:32

img 2130 listopada w naszej świetlicy odbyły się "Andrzejki". Na początku wszyscy zapoznali się z historią wróżb andrzejkowych oraz odpowiadali na wylosowane przez siebie z „gorącej szkatułki” krótkie pytania. Następnie rozpoczęliśmy zabawę z wróżbami. Każdy chciał poznać swoją przyszłość, przyszły zawód, czy też imię przyszłej żony lub przyszłego męża. Można było również wypowiedzieć życzenie i sprawdzić czy się spełni, wrzucając monetę przez lewe ramię do miski z wodą. Wróżby przeplatane były konkursami, zabawami i tańcami przy muzyce. Wszyscy bawili się doskonale.

 

Więcej…
 
Tydzień życzliwości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   
Poniedziałek, 27 Listopad 2017 14:14

img 03Wychowankowie naszej świetlicy w żywy sposób wzięli udział w "Tygodniu życzliwości", który zapanował na małej świetlicy parę dni temu. Przekonaliśmy się, że życzliwość wystarczy, aby nasz dzień był lepszy. Dzieci zasypywały swoimi ciekawymi odpowiedziami wspólnie zrobiony plakat. Na pytanie "Czym jest życzliwość?" najbardziej zaskakującą odpowiedzią było: "To dbanie o osoby bezdomne, o biedne i niepełnosprawne dzieci". Widać, że nasi pierwszoklasiści są niezwykle empatyczni i wrażliwi na cierpienia drugiego człowieka. Jednocześnie można było zobaczyć w ubiegłym tygodniu przyjazną postawę dzieci wobec siebie. Nie brakowało pięknych zwrotów: "dziękuję", "przepraszam" i "proszę". Życzymy sobie i innym, aby podobna ekspansja takich słów i uczuć panowała w naszej szkole na co dzień.

Więcej…
 
Odżywiamy się zdrowo! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Gabriela Kasprzak, Anna Cichowlas   
Czwartek, 26 Październik 2017 14:08

img 04 W ramach zajęć świetlicowych przeprowadziłyśmy z uczniami pogadankę na temat zasad zdrowego odżywiania oraz wartości odżywczych warzyw i owoców. Dzieci przygotowały sałatki owocowe z płatkami musli i miodem. Zajęcia dostarczyły uczniom dużo radości i satysfakcji, a sałatki smakowały wyśmienicie!

 

Więcej…
 
Święto Ziemniaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Cuber   
Piątek, 20 Październik 2017 08:02

img 08W naszej świetlicy obchodziliśmy Święto Ziemniaka. Dzieci zobaczyły krótki film, wysłuchały bajki, wzięły udział w zawodach, a na koniec stworzyły własne prace. Oczywiście wszystko z ziemniakiem w roli głównej. Było dużo śmiechu i radości.

 

Więcej…
 
Origami w świetlicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Cuber, Wioletta Żankowska   
Czwartek, 05 Październik 2017 13:02

img 13 W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z origami. Origami to tradycyjna sztuka składania papieru w Japonii. Sztuka ta rozwija zdolności manualne, uczy dokładności i precyzji. Rozbudza wyobraźnię i uczy kreatywności. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, "wyczarowując" z papieru różne kształty i zwierzęta. Korzystały nie tylko z gotowych wzorów, ale również wymyśłały i tworzyły własne wzory. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości i dały dużo satysfakcji z wykonanej pracy.

 

Więcej…
 
Zajęcia plastyczne w świetlicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Gabriela Kasprzak   
Poniedziałek, 25 Wrzesień 2017 19:26

image00215 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. W tym dniu podczas zajęć w Świetlicy dzieci miały okazję wykazać się kreatywnością. Tworzyły prace plastyczne przy użyciu farbek, koralików oraz kolorowych, papierowych kropek. Zapraszam do obejrzenia prac naszych uczniów.

 

Więcej…
 
Pierwsza pomoc PDF Drukuj Email
Wpisany przez Gabriela Piksa-Sojka   
Czwartek, 11 Maj 2017 10:07

img 04Podczas zajęć dzieci zostały zapoznanie z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.  Po tych zajęciach wychowankowie już wiedzą, na czym polega ich rola w takiej sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc. Utrwaliły numery alarmowe, dowiedziały się jakie informacje muszą podać ratownikowi, jak zachować się w sytuacji oparzenia czy zranienia. Dziękujemy bardzo pani Krupińskiej i Wróbel za pomoc w przeprowadzeniu zajęć.

Więcej…
 
22 Kwietnia Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi w Świetlicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Gabriela Piksa-Sojka   
Czwartek, 11 Maj 2017 10:03

1Świetlice szkolne w tym roku włączyły się ponownie w obchody Dnia Matki Ziemi. Z tej okazji zostało przygotowane wiele atrakcji i niespodzianek. W obchody Dnia Ziemi włączyli się wszyscy wychowankowie jak i nasi starsi koledzy z klasy III a Gimnazjum , którzy pomagali nam podczas konkursów.

Więcej…
 
Projekt gimnazjalny z geografii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Szymon Osiewała   
Środa, 12 Kwiecień 2017 14:30

img 052 i 9 marca uczniowie klasy III A - Karolina Drąg, Miłosz Szostak i Szymon Osiewała przeprowadzili zajęcia w świetlicy szkolnej w ramach projektu gimnazjalnego z geografii. Nad projektem czuwa Pani Gabriela Piksa-Sojka. Zajęcia były poświęcone zjawisku magnetyzmu. W ramach prelekcji dzieci dowiedziały się, co to jest magnetyzm i na czym polega. Mali słuchacze zadawali różne pytania oraz z zainteresowaniem brali udział w doświadczeniach z magnesami, np.: wprawienie w ruch małego samochodu, tworzenie obrazów z opiłków żelaza oraz przyciąganie i odpychanie magnesów. Dzieci obejrzały również ciekawy film przyrodniczy o zwierzętach, zamieszkujących różne rejony świata. Poniżej załączamy zdjęcia ze wspólnej nauki, poprzez zabawę.

Więcej…
 
Zajęcia w świetlicy szkolnej - prelekcja "Wulkany" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Szymon Osiewała   
Poniedziałek, 13 Luty 2017 09:49

img 022 i 9 lutego uczniowie klasy III A - Karolina Drąg, Miłosz Szostak i Szymon Osiewała przeprowadzili zajęcia w świetlicy szkolnej w ramach projektu gimnazjalnego z geografii. Nad projektem czuwa Pani Gabriela Piksa-Sojka. W ramach prelekcji dzieci dowiedziały się, w jaki sposób powstają wulkany, gdzie znajdują się największe z nich oraz dlaczego dochodzi do ich wybuchu. Dzieci zadawały ciekawe pytania, na które udzielaliśmy odpowiedzi. Ku wspólnej radości przeprowadziliśmy również kontrolowany wybuch zrobionego wcześniej wulkanu. Na samym końcu razem z dziećmi lepiliśmy wulkany z masy solnej. Poniżej załączamy zdjęcia ze wspólnej nauki, poprzez zabawę.

Więcej…
 
Kreatywne zabawy w świetlicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Sunita   
Niedziela, 29 Styczeń 2017 19:38

image001Uczniowie świetlicy w piątek, na ostatnich zajęciach przed feriami, mieli okazję przetestować nową ciastolinę zakupioną z pieniędzy zebranych z kiermaszu bożonarodzeniowego zorganizowanego na rzecz świetlicy. Zajęcia okazały się ogromną frajdą dla dzieci, które ulepiły różne zwierzątka, produkty żywnościowe oraz postacie np. aniołka. Zajęcia pomagają uczniom się zrelaksować, odkrywać nowe talenty, poprawiają zdolności manualne, a także pobudzają kreatywność.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 9