mod_vvisit_counterDzisiaj1947

SKN z Biologii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ireneusz Bańka
Poniedziałek, 31 Grudzień 2012 16:49

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2012/13 zajęcia SKN odbywają się z biologii – biorą w nich udział uczniowie klasy II b. W trakcie zajęć zostali oni podzieleni na trzy grupy, które opracowują i przeprowadzają eksperymenty biologiczne pod wspólnym tematem „Skład chemiczny organizmu ludzkiego”. Pierwsze zajęcia służyły przypomnieniu podstawowych pojęć związanych z doświadczeniami szkolnymi:

• hipotezą i problemem badawczym
  • próbą kontrolną i badawczą
  • zmiennymi eksperymentu
  • prowadzeniu dokumentacji

Grupa I przygotowała i zaprezentowała doświadczenie dotyczące wykrywania skrobi w produktach spożywczych (zał. 1); grupa II określała skład chemiczny kości (zał. 2). Uczniowie grupy III zaprezentują w styczniu doświadczenie dotyczące sposobów wykrywania tłuszczów w pokarmach.

Zajęcia odbywające się w ramach SKN są ciekawą formą uzupełniającą realizację podstawy programowej bloku matematyczno-przyrodniczego. Pozwalają również na lepsze przygotowanie uczniów do egzaminu gimnazjalnego.

Podsumowanie SKN z chemii. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Teresa Kułak
Wtorek, 27 Marzec 2012 21:39
Na zajęcia SKN z chemii uczęszczała część uczniów z klasy Ib. Uczniowie poprzez eksperymentowanie, wzajemne nauczanie i zabawę, zdobywali i utrwalali nowe wiadomości i umiejętności. Przestrzegając zasad BHP wykonali samodzielnie wybrane doświadczenia, które miały na dążyć wskazania prawidłowej odpowiedzi na pytania problemowe, np. aby odpowiedzieć na pytanie „Jakie kolory powstaną z połączenia octu i mazaków?” wykonali doświadczenie mające na celu rozdzielenia mieszaniny jednorodnej, którą jest tusz na poszczególne kolory t.j. różowy, brązowy, niebieski i żółty. Uczniowie wykonali również eksperyment dotyczący sorpcji, a także w ramach powtórzenia i utrwalenia wiadomości przygotowali krzyżówkę oraz grę planszową.

Oto krótka prezentacja:

Mazaki

Sorpcja

Podsumowanie SKN z matematyki. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Bień-Caldzudis
Niedziela, 25 Marzec 2012 11:58

Uczniowie z sukcesem zakończyli "Eksperymentowanie i wzajemne nauczanie" na lekcjach matematyki. Doskonalili swoja wiedzę i umiejętności obliczania procentów,pól figur płaskich oraz poprzez domino utrwalali działania na liczbach wymiernych. Uczniowie chętnie uczestniczyli w pracy w grupach, wspólnie rozwiązywali zadania, konsultowali się, dzięki czemu wymienili się spostrzeżeniami, wiadomościami i umiejętnościami. Dzięki pracy w ramach SKN-u mogli utrwalić, pogłębić i lepiej zapamiętać wiedzę na wybrane tematy

Podsumowanie SKN z biologii. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ireneusz Bańka
Poniedziałek, 19 Marzec 2012 23:42
Oto krótka prezentacja pracy na SKNach z biologii chłopców z klasy IIc:

Karta pracy - grupa I

Karta pracy - grupa II

Karta pracy - grupa III

Test

Praca na SKNach PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 19 Marzec 2012 23:30

Praca na SKNach w I sem 2011/2012.

Wiele się działo w tym semestrze, uczniowie pod nadzorem prowadzących SKN doświadczali, eksperymentowali, wspólnie nauczali oraz prezentowali owoce swojej pracy.

Na SKN z biologii uczęszczali chłopcy z IIc, z chemii część klasy Ib, na matematykę część klasy Ia oraz klasa IIb. Już wkrótce przedstawimy efekty ich pracy.

Nowe SKNy. PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 19 Marzec 2012 23:25
Nowy Rok Szkolny, to nowe pomysły na projekty.

W tym roku szkolnym do Projektu Au dołączyło 47 nowych uczniów z klasy Ia i Ib,
którzy będą uczestniczyć w SKNach, które ruszają już od października 2011r.
Przydział do poszczególnych zajęć SKN nastąpi po konsultacji prowadzących.
Matematyka mgr Dorota Bień-Caldzudis oraz mgr Anna Sobol,
biologia mgr Ireneusz Bańka oraz chemia mgr Teresa Kułak.

Nowy semestr, nowe wyzwania :) PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 19 Marzec 2012 09:53

W II semestrze 2010/2011 klasa Ib aktywnie uczestniczyła w SKN, wspólnie planowali, realizowali i demonstrowali swoje projekty z matematyki. Oto krótka prezentacja ich pracy:

Do czego służą wyrażenia algebraiczne?

Równania

Wzajemne nauczanie