Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj544
mod_vvisit_counterWczoraj3295
mod_vvisit_counterW tygodniu7088
mod_vvisit_counterTydzień temu23719
mod_vvisit_counterW miesiącu73657
mod_vvisit_counterMiesiąc temu92297
mod_vvisit_counterRazem4610941

Online: 41
Twoje IP: 34.204.173.45
,
Dzisiaj mamy: Paź 23, 2019

Biblioteka
Biblioteka marzeń PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Poniedziałek, 04 Czerwiec 2018 18:08

IMG 20180530 082737"Biblioteka marzeń" to kolejny konkurs plastyczny jaki zaproponowaliśmy naszym uczniom. Mali artyści popuścili wodze fantazji i powstały piękne prace przestrzenne i rysunki. Dziękuję za udział i gratuluję pomysłów. A oto nagrodzeni uczniowie: klasa IVa: Hania O., Maja M., Hania D., klasa 1a: Julia F., Lila K., klasa 1b: Beata B., Marysia O., Marcin K. 

 

Więcej…
 
Dzień Bibliotekarza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Niedziela, 03 Czerwiec 2018 20:25

IMG 20180508 1157358 maja bieżącego roku był nie tylko miły z powody pogody za oknem ;) Tego dnia uczniowie klas czwartych udali się na spotkanie autorskie do MBP z panem Michałem Rusinkiem, pisarzem i literaturoznawcą. Był to także dzień niespodzianek dla bibliotekarza ;) Nasi uczniowie nie zapomnieli o obchodzonym tego dnia Dniu Bibliotekarza i biblioteka szkolna ma nowego lokatora - "Kota bibliotecznego". Bardzo dziękuję za ten bardzo sympatyczny gest. Dodatkowym miłym akcentem, była akcja Księgarni Autorskiej, która prosiła o wytypowanie swojego ulubionego bibliotekarza i tu nasi uczniowie i absolwenci "zaszaleli". Bardzo dziękuję za każdy oddany głos, za życzenia na fb, sms-owe, telefoniczne i osobiste.  

Więcej…
 
Rozwiązanie konkursu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Niedziela, 03 Czerwiec 2018 20:04

IMG 20180507 100403Sympatyczne "Brzydkie kaczątko",  było  bohaterem nie tylko poranka czytelniczego, ale również konkursu plastycznego. Dziękuję dzieciom z klas pierwszych za przepiękne prace, które na wystawie, mogli podziwiać wszyscy uczniowie. 
Nagrody otrzymali: klasa 1a: Laura S., Lila K., Maja S., Leonia G., Julia F.,

klasa 1b: Amelia T., Marcin K., Marysia O.
Gratuluję i zachęcam do brania udziału w innych konkursach.

Więcej…
 
Poranek czytelniczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Niedziela, 03 Czerwiec 2018 19:32

IMG 4071Oskar Rzekanowski i Kordian Chorążyczewski to kolejni zawodnicy JKH GKS Jastrzębie, którzy przyjęli nasze czytelnicze zaproszenie. Uczniowie klas pierwszych mieli okazję poznać losy pani Marysi, bohaterki książki pt." Nasza mama czarodziejka". Nasze pierwszaki skorzystały z okazji i zadawały wiele ciekawych pytań naszym gościom, zwłaszcza Oskarowi Rzekanowskiemu, który przez kilka lat trenował hokej w Kanadzie, gdzie ta dyscyplina sportowa jest sportem narodowym, trenują ją obowiązkowo dzieci w szkołach, a lodowiska są budowane w każdej miejscowości. Pomocne naszym pierwszakom okazały się globusy, na których uczniowie sprawdzali, gdzie leży Kanada i próbowali odgadnąć ile zmieści się tam lodowisk. To była ciekawa lekcja geografii. Dziękujemy naszym absolwentom za czas poświęcony dla nas i życzymy im dalszych sukcesów. 

 

Więcej…
 
Poranek czytelniczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Czwartek, 24 Maj 2018 19:55

IMG 4311Tradycją spotkań promujących głośne czytanie jest udział gości specjalnych. Tym razem nasze zaproszenie przyjęli Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Tychach: p. Dawid Mryka i p. Wojciech Oczko. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajki o księżniczce Lence, a później miały świetną okazją, by zadać Strażakom pytania. Zapytały m. in. o najgroźniejsze akcje, w których uczestniczyli strażacy oraz czy wszystkie pożary gasi się wodą, zobaczyły z bliska ognioodporny strój i sprzęt strażacki, dowiedziały się o sposobach powiadamiania straży pożarnej w przypadku pożaru, jak również o niebezpieczeństwach związanych z występowaniem trującego i toksycznego tlenku węgla. Na zakończenie spotkania zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcia. Był to bardzo mile spędzony czas, dziękujemy i życzymy tylu powrotów, ile wyjazdów.

 

 

Więcej…
 
Konkurs plastyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Sobota, 28 Kwiecień 2018 14:35

Z okazji Dnia bibliotekarza, który przypada 8 maja, zapraszam uczniów na konkurs plastyczny pt. "Biblioteka moich marzeń". Podpisane prace, w dowolnej technice i formacie, można składać w bibliotece szkolnej do 11 maja 2018r.

 
Poranek czytelniczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Sobota, 28 Kwiecień 2018 14:13

IMG 3701Baśń H, CH. Andersena pt."Brzydkie kaczątko" była kolejną lekturą, którą poznaliśmy na poranku czytelniczym dla uczniów klas pierwszych. O jej przeczytanie poprosiliśmy Marcina Płachetkę, Dawida Wróblewskiego i Kamila Misterkiewicza. Chłopcy są absolwentami naszej szkoły. Obecnie uczęszczają do klasy hokejowej w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Katowicach. Warto dodać, że w tym roku zdobyli tytuł Mistrza Polski w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz tytuł Wice Mistrza w Centralnej Lidze Juniorów. Bardzo dziękujemy za przybycie na nasz poranek, jednocześnie życzymy dalszych sukcesów w hokeju i obiecujemy trzymanie kciuków w nowym sezonie. Czytanie potrafi łączyć pokolenia i być okazją do sympatycznych spotkań. 

Więcej…
 
Nowości! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Sobota, 28 Kwiecień 2018 12:31

IMG 20180425 125732

Wiosenna pogoda nas rozpieszcza, a biblioteka szkolna kusi nowościami książkowymi.

Więcej…
 
Poranek czytelniczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Mizera-Kulas, Anna Koprowska   
Czwartek, 05 Kwiecień 2018 20:46

IMG 35414 kwietnia uczniowie klas pierwszych mieli okazję poznać prawdziwego Mistrza, ale o tym za chwilkę...

"Szewczyk Dratewka" Janiny Porazińskiej to lektura, z której treścią nasze pierwszaki zapoznały się na poranku czytelniczym. Nasze zaproszenie przyjął Kamil Górny, który jest absolwentem SP 20 grającym czynnie w hokeja. Swoje pierwsze kroki sportowe stawiał na jastrzębskim lodowisku w drużynie JKH GKS Jastrzębie. A gdzie ten mistrz? - zapytacie! Otóż Kamil Górny od dwóch lat gra w barwach zespołu GKS Tychy, który kilka dni temu zdobył tytuł Mistrza Polski w hokeju w sezonie 2017/2018.

Uczniowie mieli szansę zobaczyć koszulkę klubową i złoty medal Mistrza. Poranki czytelnicze to wspaniała okazja nie tylko do poznawania wspaniałej literatury, ale także możliwość do pokazywania postawy  fair play nie tylko w sporcie ale i w godnej naśladowania postawie naszych dzieci.

Kamilowi serdecznie jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia. 

Więcej…
 
Poranek czytelniczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Czwartek, 29 Marzec 2018 15:51

IMG 3472

 

Uczniowie klas pierwszych na kolejnym poranku czytelniczym zapoznali się z legendą o "Poznańskich koziołkach". Do wspólnego czytania zaprosiliśmy zawodnika JKH GKS Jastrzębie Dominika Pasia. Dominik jest jednym z najmłodszych zawodników drużyny, i co warte podkreślenia, kolejnym absolwentem SP 20. Kształcimy najlepszych hokeistów i jesteśmy z tego dumni. Dominikowi dziękujemy za przybycie i życzymy mu powodzenia na tafli lodowiska, a w maju połamania pióra na maturze.

 

 

 

Więcej…
 
Pasowanie na czytelnika PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Czwartek, 22 Marzec 2018 17:14

IMG 3305„Bajkowy galimatias”, czyli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klas trzecich, było wstępem do ważnego wydarzenia w bibliotece szkolnej. Pierwsze promienie wiosennego słońca zaprosiły do biblioteki uczniów klas pierwszych. W dniu dzisiejszym pierwszaki mogły wypożyczyć samodzielnie książki. Uczniowie poznali zasady korzystania ze zbiorów biblioteki, rewelacyjnie odpowiadali na zadawane im pytania i świetnie rozpoznawali bajkowe postaci. Nowym czytelnikom życzę udanej lektury i zachęcam do częstego korzystania z naszego bogatego księgozbioru.

 

Więcej…
 
Poranek czytelniczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Czwartek, 22 Marzec 2018 16:29

IMG 3243

W pierwszym dniu wiosny odwiedził uczniów klas pierwszych Tomasz Pastryk, który na poranku czytelniczym, przeczytał ulubioną bajkę z dzieciństwa pt. „Lampa Alladyna”. Pan Tomasz to kolejny hokeista, który jest absolwentem naszej szkoły i swoją karierę rozpoczynał w klubie JKH GKS JASTRZĘBIE. Gra z numerem 68 na koszulce, w pozycji obrońcy. Od 2016 roku występuje w barwach drużyny TMH Polonia Bytom.  Dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia.

 

 

 

Więcej…
 
Kiermasz książkowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Niedziela, 11 Marzec 2018 10:53

kiermasz

Zapraszam rodziców, uczniów i nauczycieli do udziału w wiosennym kiermaszu książkowym. Polecam wiele tytułów o tematyce świątecznej, szkolnej i poradnikowej w bardzo atrakcyjnych cenach. Serdecznie zapraszam.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 14