Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2407
mod_vvisit_counterWczoraj8252
mod_vvisit_counterW tygodniu20441
mod_vvisit_counterTydzień temu66659
mod_vvisit_counterW miesiącu20441
mod_vvisit_counterMiesiąc temu184427
mod_vvisit_counterRazem5482027

Online: 49
Twoje IP: 34.204.176.125
,
Dzisiaj mamy: Cze 04, 2020

Biblioteka
Nowości!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Czwartek, 02 Styczeń 2014 22:14

martynkaZapraszamy czytelników do Kącika Ciekawej Książki.

W tym tygodniu biblioteka szkolna poleca książki z serii pt.: „Martynka”.

Bohaterka poprzez swoje rozmaite przygody przybliża małym czytelnikom otaczający świat, uczy, jak się w nim odnajdywać. Podpowiada, jak żyć szczęśliwie, a także jak radzić sobie z problemami. Bywa wesoła, ale i smutna, np. gdy gubi się jej ukochany piesek Pufek lub gdy spada z roweru i ze skaleczoną nogą trafia do szpitala. Zdrowo się odżywia, ale też choruje. Jest pełna energii, uwielbia podróże, ale bywa również zmęczona, np. całodniową opieką nad trójką niesfornych kuzynów, czy zniechęcona, np. pierwszymi niepowodzeniami podczas nauki tańca w szkole baletowej. Kocha przyrodę, z szacunkiem traktuje starszych, pomaga innym. Książeczki o Martynce podkreślają znaczenie przyjaźni, solidarności
i gościnności. Zachęcają do aktywności – dziewczynka uczy się pływać, jeździć konno, gotować, tańczyć. Troszczy się o zwierzęta, sprząta, przygotowuje niespodzianki dla najbliższych...

Autorką polskiej wersji książek o Martynce jest Pani Wanda Chotomska, świetna pisarka, która od wielu lat swoją twórczością ubarwia dzieciom świat. Oryginalne teksty autora "Martynki" Gilberta Delahaye'a, w jej spolszczeniu, to ciepłe, zabawne historyjki, często rymowane, które niezmiennie wywołują uśmiech i radość najmłodszych.

 

 

Więcej…
 
Wyniki konkursów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Czwartek, 02 Styczeń 2014 21:35

IMAG340420 grudnia 2013 roku miało miejsce rozstrzygnięcie organizowanych przez Zarząd Osiedla Chrobrego, Urząd Miasta Jastrzębie – Zdrój oraz bibliotekę szkolną następujących konkursów:

z okazji przypadającej 50 rocznicy nadania praw miejskich miasta Jastrzębie – Zdrój odbyły się następujące konkursy: Zamek Czarnego Rycerza - konkurs plastyczny dla uczniów klas IV oraz konkurs literacki pt. „Legenda o Czarnym Rycerzu” dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

>Jako podsumowanie organizowanego przez bibliotekę szkolną w klasach
I – III projektu edukacyjnego pt. „W krainie wierszy Juliana Tuwima" z okazji przypadającego w roku 2013 roku Juliana Tuwima zorganizowany został konkurs pt.”Ulubiony wiersz Juliana Tuwima”.

Z okazji przypadającego 25 października Dnia Kundelka – nieformalnego polskiego święta kundelka czyli wszystkich wielorasowych psów, biblioteka szkolna zaprosiła swoich czytelników do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Narysuj MIŚKA”.

Kolejnym konkursem był konkurs plastyczny pt. „Mój ukochany Miś” z okazji przypadającego 25 listopada Dnia pluszowego Misia.

Najciekawsza ozdoba świąteczna – to ostatni z konkursów, jaki zaproponowaliśmy dla naszych uczniów w tym roku.

Na konkursy wpłynęło wiele pięknych prac. Każda była niepowtarzalna. Uczniowie po raz kolejny pokazali, jakie mają wspaniałe talenty.

114 uczniów naszej szkoły otrzymało nagrody, za ufundowanie których serdecznie dziękujemy Radzie Osiedla Chrobrego i Urzędowi Miasta Jastrzębie – Zdrój.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Serdecznie zapraszamy do brania udziału w następnych konkursach.

 

Więcej…
 
Mój ukochany Miś PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Poniedziałek, 25 Listopad 2013 19:28

Swiatowy Dzien Pluszowego MisiaŚwiatowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. W tym roku przypadają 111 urodziny pluszowego misia – przyjaciela wszystkich dzieci. Przy tej okazji Rada Osiedla VI, Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój oraz biblioteka szkolna zapraszają uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Mój ukochany Miś”. Zapraszamy uczniów klas I – III oraz IV – VI do wzięcia udziału w tym sympatycznym konkursie. Termin składania prac upływa 6 grudnia 2013r.

Po szczegóły oraz regulamin konkursu zapraszamy do biblioteki szkolnej.

 
Nowości! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Poniedziałek, 25 Listopad 2013 19:20

Zapraszamy do biblioteki szkolnej, która wzbogaciła się o kilkanaście nowych, ciekawych egzemplarzy książek. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy serdecznie.

Więcej…
 
„Zaopiekuj się mną” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Poniedziałek, 25 Listopad 2013 19:16

Zapraszamy czytelników do Kącika Ciekawej Książki. W tym tygodniu biblioteka szkolna poleca książki z serii pt.: „Zaopiekuj się mną”. Jej autorka, Holly Webb, opowiada proste historie o zwierzętach, które bez ludzkiej pomocy nie będą umiały przeżyć. Uświadamia młodym czytelnikom, jak ważna jest odpowiedzialność za czworonożnego przyjaciela, jak wiele możemy dać mu my i jak wiele on - nam. Idealna lektura dla dzieci w wieku 6-9 lat, ale bez wątpienia zainteresuje też młodszych i starszych czytelników, w tym rodziców maluchów. Wspaniałe opowieści pomogą poznać świat odpowiedzialności, uwrażliwią na los innych i nauczą, jak ważna jest rola przyjaźni w życiu.

 

Więcej…
 
Konkurs literacki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Wtorek, 19 Listopad 2013 21:14

Biblioteka szkolna, Osiedle Bolesława Chrobrego we współpracy z Urzędem Miasta Jastrzębie-Zdrój zaprasza uczniów klas 4 - 6 szkoły podstawowej oraz I - III gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie literackim pt.: "Legenda o Czarnym Jastrzębiu”.

TECHNIKA I WYMIAR PRAC:

Przedmiotem konkursu jest napisanie pracy w języku polskim na zadany temat bez limitu objętościowego. (Prosimy aby uczniowie napisali własną wersję legendy o Czarnym Rycerzu, która jest związana z historią naszego miasta). Praca nie powinna być wcześniej nigdzie publikowana. Nie dopuszcza się prac zbiorowych. Prace wykonane przez uczniów powinny być samodzielne.

TERMIN:

Termin oddania prac upływa 06.12.2013r. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę literacką. Podpisane prace należy składać w bibliotece szkolnej.

 
Kiermasz książek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Środa, 23 Październik 2013 19:54

ksiazka

Zapraszam uczniów, rodziców i nauczycieli na kiermasz nowych książek do biblioteki szkolnej. Posiadamy wiele ciekawych tytułów: bajki, kolorowanki, słowniki i lektury, beletrystyka, albumy. Istnieje możliwość sprowadzenia dodatkowych książek w bardzo atrakcyjnych cenach, które wahają się od 1 do 25 zł.

Serdecznie zapraszam.

 

 
Dzień Kundelka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Środa, 23 Październik 2013 19:47

misiek

25 października to Dzień Kundelka – nieformalne polskie święto kundelka czyli wszystkich wielorasowych psów.

Biblioteka szkolna zaprasza swoich czytelników do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Narysuj „MIŚKA”.
Prace w dowolnej technice i wymiarze należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do 8 listopada.

Nagrody dla najlepszych prac zostały ufundowane przez Zarząd Osiedla Chrobrego.

misiek2

 
Ulubiony wiersz Juliana Tuwima PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Środa, 23 Październik 2013 19:38

tuwim

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas I - III do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. Ulubiony wiersz Juliana Tuwima.

Konkurs jest kontynuacją projektu pt. „W krainie wierszy Juliana Tuwima" realizowanego w klasach I – III przez bibliotekę szkolną.

Podpisane prace należy składać w bibliotece do 5 listopada.

 
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Środa, 23 Październik 2013 19:18

swierczczykowy klub 2 resize

W dniu 23 października uczniowie klas III a i III b odwiedzili bibliotekę szkolną. Celem wizyty było wielkie świętowanie, bo nie każdy o tym wie, że październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Nasza biblioteka jest udekorowana kolorowymi balonami, które wszystkim przypominają o tym sympatycznym święcie. Nasi uczniowie przygotowali miłą niespodziankę, każda klasa przygotowała laurki, prezenty oraz wspaniałe życzenia: „wielu nowych książek”, „kolorowych czasopism”, „grzecznych i licznych czytelników” oraz „zadowolenia z pracy” ;). Za wszystkie życzenia i sympatyczne prezenty bardzo dziękuję.

Ten słoneczny dzień był okazją do wznowienia kolejnej edycji „Świerszczykowego Klubu Pożeraczy Liter”. Nasi czytelnicy byli dumni z otrzymania nowych legitymacji członkowskich i od razu chcieli wypełniać je tytułami przeczytanych książek – prawdziwi pożeracze.

A jak świętujemy, to muszą być niespodzianki. Wszyscy byli bardzo zaskoczeni wizytą specjalnego gościa, którym był ksiądz Waldemar Maciejewski. Nasz gość zachęcał do czytania, a także pięknie przeczytał nam utwór Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”, wszak rok 2013 jest poświęcony temu autorowi.

Wszyscy uczniowie na zakończenie zajęć otrzymali dodatkowo plansze z planem lekcji, aby lepiej móc zaplanować minuty z książkami.

Zapraszam do częstego odwiedzania biblioteki nie tylko z okazji jej święta.

 

 

Więcej…
 
W krainie wierszy Juliana Tuwima PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Środa, 22 Maj 2013 16:58

„W krainie wierszy Juliana Tuwima” to tytuł projektu szkolnego realizowanego przez bibliotekę szkolną, w jakim biorą udział uczniowie klas I – III. W ramach tego projektu uczniowie klasy II a i II b wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Dzieci Tuwimowi”.

Zadaniem uczniów było wykonanie ilustracji do wierszy Juliana Tuwima, a następnie wykonanie z nich collagu w technice dowolnej o formacie A3. Nasz collage prezentował się wspaniale.
               Za udział w tym konkursie organizator konkursu, firma ITD Collection, twórca witryny www.FajneDyplomy.pl, przesłała nam podziękowania, dyplom oraz zestaw papierów decoupage poświęconych Julianowi Tuwimowi.

Więcej…
 
Konkurs plastyczny pt.„Koty i kociaki”. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Wtorek, 05 Marzec 2013 17:16

koty14

4 marca odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Koty i kociaki”. 
Wpłynęło wiele pięknych prac, które zostały oczywiście nagrodzone.

Oto lista nagrodzonych osób: Dominika Cichy, Sonia Bulandra, Julia Jarosz, Małgorzata Stencel, Jakub Pelaczyk, Michał Koprowski, Karolina Kleeberg, Nadia Sawkiewicz, Aleksander Wojciechowski, Zosia Pająk, Karina Stryjska, Natasza Pertek, Ola Śramska, Monika Wojtkowska, Michał Żukrowski, Salwatore Serpa, Oliwia Grochowska, Dominika Kwintal, Oskar Kołodziej, Maja Gajda, Hania Lorentz, Angelika Zazulak, Zuzanna Dzioba, Julia Wróblewska, Oliwia Matusiak, Dominika Kijas, Ola Świerczyk, Grzegorz Benc, Magdalena Cichy, Garia Gardziejewska, Krystian Albrecht, Wiktoria Dziedzińska, Maja Mocko, Paulina Piłat, Klaudia Sikora.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do brania udziału w następnych konkursach.                                                                                                                                             

Więcej…
 
Rok 2013 rokiem Juliana Tuwima PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Sobota, 02 Marzec 2013 16:02

W krainie wierszy Juliana Tuwima” to tytuł projektu w jakim biorą udział uczniowie klas
I – III. W ramach jego realizacji 1 marca uczniowie klasy II b recytowali wiersze tego poety.

Po wysłuchaniu pięknych interpretacji wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni nie tylko oklaskami. 

 

images            news22635 1360239981 3

 

 

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 15