Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1177
mod_vvisit_counterWczoraj1540
mod_vvisit_counterW tygodniu12145
mod_vvisit_counterTydzień temu16369
mod_vvisit_counterW miesiącu33724
mod_vvisit_counterMiesiąc temu71407
mod_vvisit_counterRazem3656800

Online: 29
Twoje IP: 54.144.100.123
,
Dzisiaj mamy: Lis 18, 2018

Biblioteka
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Środa, 03 Październik 2018 18:22

IMG 20181002 171649

Czyż Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych mógł rozpocząć się lepiej?? Dziś najszczęśliwszym człowiekiem w szkole byłam ja. Do biblioteki szkolnej dotarł pierwszy transport książek, jakie zamówiliśmy w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dziękuję księgarni Autorska za tak wspaniałą współpracę.

Więcej…
 
Ciekawe lektury PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Piątek, 07 Wrzesień 2018 14:47

obrazy-na-plotnie-ksiazka-z-motyli-cbm-malarstwo

Biblioteka szkolna w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, otrzyma 15.000 na zakup książek. Zapraszam uczniów do zgłaszania zapotrzebowania na tytuły, których brakuje w bibliotece lub chcieliby, aby ich ulubiona książka znalazła się w naszej bibliotece. Na wasze propozycje czekam do 15 września.

 
Podsumowanie projektu czytelniczego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Czwartek, 28 Czerwiec 2018 17:36

IMG 4648Finał projektu czytelniczego dla uczniów klas pierwszych za nami. 
To był bardzo intensywny rok. Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom, za udział w naszych porankach czytelniczych. Najbardziej aktywni czytelnicy z klasy I a i I b: Julia F., Zuzanna D., Lilianna K., Lena S., Olaf D., Oliwia F., Marcin K., Igor M., Amelia T., Julia Z. otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Kto przeczyta najwięcej książek w klasie drugiej? Czekamy na Wasze rekordy!

DUŻYM I MAŁYM CZYTELNIKOM życzymy: ZACZYTANYCH WAKACJI!!!!

 

Więcej…
 
Poranek czytelniczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Mizera-Kulas, Anna Koprowska   
Piątek, 22 Czerwiec 2018 13:35

IMG 4469Przygody "Pana Kuleczki", autorstwa Wojciecha Widłaka,  poznawaliśmy na poranku czytelniczym dla uczniów klas pierwszych. O przeczytanie tej ciepłej książki o przygodach pana Kuleczki, Katastrofy, Pypcia i Bzyk - Bzyka, poprosiliśmy Krzysztofa Bryka, hokeistę klubu JKH GKS Jastrzębie - Zdrój, a jednocześnie absolwenta naszej szkoły. Bardzo dziękujemy za pozytywną reakcję na nasze zaproszenie i życzymy dalszych sukcesów w sporcie i życiu prywatnym.

 

 

Więcej…
 
Zwrot książek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Piątek, 15 Czerwiec 2018 10:13

Przypominamy, że uczniowie mają obowiązek zwrotu wszystkich wypożyczonych książek z biblioteki szkolnej. Bardzo prosimy o zwrot podręczników i innych wypożyczonych materiałów do środy 21 czerwca.
Zgodnie z regulaminem wypożyczania podręczników za uszkodzenia i zniszczenia odpowiada rodzic/opiekun prawny ucznia. Bardzo proszę o sprawdzenie stanu oddawanych podręczników. Na wszelkie pytania odpowiem w bibliotece szkolnej.

 
Lekcja biblioteczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Wtorek, 05 Czerwiec 2018 19:43

IMG 4437

 

 

Uczniowie klasy Ib uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, na której poznawali proces powstawania książki oraz jej budowę. Bardzo zaciekawiły ich nowe, mało znane słowa: obwoluta, wyklejka i kapitałka. Lekcja była okazją do przypomnienia zasad korzystania z biblioteki szkolnej, obchodzenia się z książką i podręcznikami.

 

 

 

 

Więcej…
 
Poranek czytelniczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Wtorek, 05 Czerwiec 2018 14:49

IMG 4399Nasz wychowanek, a zarazem najmłodszy zawodnik JKH GKS Jastrzębie Jakub Blanik był gościem naszego poranka czytelniczego. Jakub opowiadał uczniom o hokeju i o tym, że warto czytać. Dziękujemy, że pomimo nawału nauki i intensywnych treningów nasz absolwent znalazł dla nas czas. Życzymy wypoczynku w wakacje i wielu hokejowych sukcesów. 

Jak pokazują badania głośne czytanie dzieciom jest dziś ważniejsze niż było kiedykolwiek w przeszłości:

* Lawinowo rośnie ilość informacji i wiedzy. 
* Kto nie czyta, nie nadąży za zmianami we współczesnym świecie.

* Czytanie chroni dzieci przed uzależnieniem od telewizji i komputerów.

* Czytanie jest dobrą alternatywą dla fałszywych wartości masowej kultury.

 

Więcej…
 
Biblioteka marzeń PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Poniedziałek, 04 Czerwiec 2018 18:08

IMG 20180530 082737"Biblioteka marzeń" to kolejny konkurs plastyczny jaki zaproponowaliśmy naszym uczniom. Mali artyści popuścili wodze fantazji i powstały piękne prace przestrzenne i rysunki. Dziękuję za udział i gratuluję pomysłów. A oto nagrodzeni uczniowie: klasa IVa: Hania O., Maja M., Hania D., klasa 1a: Julia F., Lila K., klasa 1b: Beata B., Marysia O., Marcin K. 

 

Więcej…
 
Dzień Bibliotekarza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Niedziela, 03 Czerwiec 2018 20:25

IMG 20180508 1157358 maja bieżącego roku był nie tylko miły z powody pogody za oknem ;) Tego dnia uczniowie klas czwartych udali się na spotkanie autorskie do MBP z panem Michałem Rusinkiem, pisarzem i literaturoznawcą. Był to także dzień niespodzianek dla bibliotekarza ;) Nasi uczniowie nie zapomnieli o obchodzonym tego dnia Dniu Bibliotekarza i biblioteka szkolna ma nowego lokatora - "Kota bibliotecznego". Bardzo dziękuję za ten bardzo sympatyczny gest. Dodatkowym miłym akcentem, była akcja Księgarni Autorskiej, która prosiła o wytypowanie swojego ulubionego bibliotekarza i tu nasi uczniowie i absolwenci "zaszaleli". Bardzo dziękuję za każdy oddany głos, za życzenia na fb, sms-owe, telefoniczne i osobiste.  

Więcej…
 
Rozwiązanie konkursu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Niedziela, 03 Czerwiec 2018 20:04

IMG 20180507 100403Sympatyczne "Brzydkie kaczątko",  było  bohaterem nie tylko poranka czytelniczego, ale również konkursu plastycznego. Dziękuję dzieciom z klas pierwszych za przepiękne prace, które na wystawie, mogli podziwiać wszyscy uczniowie. 
Nagrody otrzymali: klasa 1a: Laura S., Lila K., Maja S., Leonia G., Julia F.,

klasa 1b: Amelia T., Marcin K., Marysia O.
Gratuluję i zachęcam do brania udziału w innych konkursach.

Więcej…
 
Poranek czytelniczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Niedziela, 03 Czerwiec 2018 19:32

IMG 4071Oskar Rzekanowski i Kordian Chorążyczewski to kolejni zawodnicy JKH GKS Jastrzębie, którzy przyjęli nasze czytelnicze zaproszenie. Uczniowie klas pierwszych mieli okazję poznać losy pani Marysi, bohaterki książki pt." Nasza mama czarodziejka". Nasze pierwszaki skorzystały z okazji i zadawały wiele ciekawych pytań naszym gościom, zwłaszcza Oskarowi Rzekanowskiemu, który przez kilka lat trenował hokej w Kanadzie, gdzie ta dyscyplina sportowa jest sportem narodowym, trenują ją obowiązkowo dzieci w szkołach, a lodowiska są budowane w każdej miejscowości. Pomocne naszym pierwszakom okazały się globusy, na których uczniowie sprawdzali, gdzie leży Kanada i próbowali odgadnąć ile zmieści się tam lodowisk. To była ciekawa lekcja geografii. Dziękujemy naszym absolwentom za czas poświęcony dla nas i życzymy im dalszych sukcesów. 

 

Więcej…
 
Poranek czytelniczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Czwartek, 24 Maj 2018 19:55

IMG 4311Tradycją spotkań promujących głośne czytanie jest udział gości specjalnych. Tym razem nasze zaproszenie przyjęli Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Tychach: p. Dawid Mryka i p. Wojciech Oczko. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajki o księżniczce Lence, a później miały świetną okazją, by zadać Strażakom pytania. Zapytały m. in. o najgroźniejsze akcje, w których uczestniczyli strażacy oraz czy wszystkie pożary gasi się wodą, zobaczyły z bliska ognioodporny strój i sprzęt strażacki, dowiedziały się o sposobach powiadamiania straży pożarnej w przypadku pożaru, jak również o niebezpieczeństwach związanych z występowaniem trującego i toksycznego tlenku węgla. Na zakończenie spotkania zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcia. Był to bardzo mile spędzony czas, dziękujemy i życzymy tylu powrotów, ile wyjazdów.

 

 

Więcej…
 
Konkurs plastyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   
Sobota, 28 Kwiecień 2018 14:35

Z okazji Dnia bibliotekarza, który przypada 8 maja, zapraszam uczniów na konkurs plastyczny pt. "Biblioteka moich marzeń". Podpisane prace, w dowolnej technice i formacie, można składać w bibliotece szkolnej do 11 maja 2018r.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 14