Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1038
mod_vvisit_counterWczoraj3186
mod_vvisit_counterW tygodniu7469
mod_vvisit_counterTydzień temu22444
mod_vvisit_counterW miesiącu37635
mod_vvisit_counterMiesiąc temu112108
mod_vvisit_counterRazem5756892

Online: 43
Twoje IP: 3.235.107.209
,
Dzisiaj mamy: Sie 12, 2020

innowwacje_przyrodnik
Gimnazjaliści w przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Madeksza   
Niedziela, 01 Maj 2016 12:00

img25Już po raz trzeci nasi gimnazjaliści odwiedzili przedszkolaki. Tym razem w naszych zajęciach uczestniczyli podopieczni Publicznego Przedszkola nr 20. W ramach projektu MŁODY PRZYRODNIK przeprowadzone zostały zajęcia w myśl hasła: „Nie wyrzucaj - wykorzystaj”. Przedszkolaki tworzyły kolorowe miasteczko ze zużytych kartek papieru pomalowanych farbami, które posłużyły jako kolorowy papier. Zajęcia te prowadziła pani Gabriela Piksa-Sojka, a dzieciom w pracy pomagały gimnazjalistki z klasy III C – Marlena Czarnecka i Marta Ziółkowska. Efektem zajęć było piękne kolorowe miasto, wspaniałe domy, bloki, samochody, a nawet słońce i chmury.

Po zmaganiach artystycznych na sześciolatki czekała jeszcze jedna atrakcja – spotkanie z hokeistami Jastrzębskiego Klubu Hokejowego. Młodzi hokeiści, brązowi medaliści Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski: Jan Sołtys (IIIC), Kamil Misterkiewicz (IIIC) oraz Marcin Płachetka (IIC) ubrani w stroje, w których występują na lodowisku wzbudzili ogromne zainteresowanie przedszkolaków. Chłopcy wraz z opiekunem – panią Katarzyną Madekszą tłumaczyli ogólne zasady gry, prezentowali medale, uczyli w jaki sposób prawidłowo trzymać kij hokejowy. Nie zabrakło strzałów do bramki i przymierzania rękawic bramkarza. Młodzi hokeiści starali się w ten sposób zakrzewić w przedszkolakach sport, który sami uwielbiają. Dzieci były zachwycone spotkaniem i z żalem nas żegnały.

Więcej…
 
MŁODY PRZYRODNIK W PRZEDSZKOLACH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Madeksza   
Poniedziałek, 14 Marzec 2016 13:07

img18Miniony tydzień przyniósł wiele radości nie tylko uczniom naszej szkoły, ale także podopiecznym Publicznego Przedszkola im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Gołkowicach oraz Publicznego Przedszkola Nr 24 w Jastrzębiu-Zdroju. Ci ostatni mieli okazję uczestniczyć w warsztatach artystycznych, będących częścią innowacji pedagogicznej MŁODY PRZYRODNIK, wspieranej tym razem przez szkolny samorząd. Przedszkolaki pracowały w myśl hasła: „Nie wyrzucaj- wykorzystaj”. Ich zadanie polegało na stworzeniu kolorowego miasteczka z wyciętych figur geometrycznych z wcześniej przygotowanych, zapisanych kartek papieru. Zużyte kartki papieru po pomalowaniu farbami posłużyły przedszkolakom jako kolorowy papier. Zajęcia te prowadziła pani Anna Orłowska-Zyzało, a dzieciom w pracy pomagały gimnazjalistki z klasy IIIC- Ania Ulbrich, Marlena Czarnecka i Marta Ziółkowska. Produktem finalnym było piękne, kolorowe miasto, które tworzyły domy, bloki, a nawet chmury, słońce i jeżdżące samochody.

Po niespełna półgodzinnej „walce z papierem” czekała na maluchy nie lada gratka- spotkanie z hokeistami Jastrzębskiego Klubu Hokejowego. Nasza mini-drużyna w składzie: Bartłomiej Klocek(III C), Kamil Misterkiewicz (III C) oraz Marcin Płachetka (II C) starała się zakrzewić w przedszkolakach sport, który sami uwielbiają. Chłopcy wraz z opiekunem- panią Katarzyną Madeksza, tłumaczyli ogólne zasady rządzące hokejem, prezentowali medale oraz uczyli w jaki sposób należy prawidłowo trzymać kij hokejowy. Nie zabrakło również strzałów do bramki oraz przymierzania rękawic bramkarza. Były też zabawy i cała masa radości. Dzieci były zachwycone sportem oraz starszymi kolegami, a kiedy dowiedziały się, że chłopcy zaczynali swoją przygodę z hokejem w ich wieku, zapragnęły także spróbować.

Więcej…
 
7. 01. 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Orłowska-Zyzało i Gabriela Piksa   
Środa, 03 Luty 2016 17:14

Dokarmiamy ptaki

Dzieci nauczyły się rozpoznawać gatunki ptaków, które zostają na zimę oraz dowiedziały się czym można je dokarmiać.  Dzięki pomocy rodzica zawiesiliśmy własne karmiki. Bardzo dziękujemy za pomoc. 

 

 
22.12.2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Orłowska-Zyzało i Gabriela Piksa   
Środa, 03 Luty 2016 17:08

Anioły

 

 
19.11.2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Orłowska-Zyzało i Gabriela Piksa   
Środa, 03 Luty 2016 16:42

007

 

 

 

Zwyczaje misia

Na zajęciach  dzieci poznały różne gatunki niedźwiedzi z pomocą angielskiej książki „I am a bear”. Uczniowie potrafią rozpoznać: niedźwiedzia polarnego, brunatnego, okularnika, himalajskiego i panda. Stworzyły, także niedźwiedzie metodą origami z kółek, a następnie ustaliły liczbę zużytych kółek. Bear (ber) – niedźwiedź.

 
12.11.20 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Orłowska-Zyzało i Gabriela Piksa   
Wtorek, 02 Luty 2016 21:12

Z życia sowy

Dzieci poznały tajemnice życia sowy. Omawiały zwyczaje ptaka i jaki sposób przystosował się  do życia w środowisku naturalnym .Poznały także angielski słowo owl (ołl) sowa i wykonały wspólną pracę przedstawiającą sowę, dorysowując kolejne elementy sowy.

 

 

 

 
17.12.2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Orłowska-Zyzało, Gabriela Piksa   
Piątek, 25 Grudzień 2015 14:17

Idą święta!

Jak zrobić lizakowego anioła?

Potrzebujesz:

lizaka, kawałek folii aluminiowej, kawałek wstążki (ok. 30 cm ),kwadrat celofanu 20x 20 cm, kawałek papieru na skrzydełka.

1. Zawiń lizaka folią aluminiową.

2. Nałóż celofan i zawiąż wstążkę.

3.Wytnij skrzydełka i przyklej.

Angel (eindżel) - anioł

 

 
Jesienne prace PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Orłowska-Zyzało, Gabriela Piksa   
Piątek, 25 Grudzień 2015 13:52

Na dzisiejszych zajęciach w świetlicy dla 6-latków kontynuowaliśmy rozmowy na temat zmian zachodzących w jesiennej przyrodzie. Trudno sobie wyobrazić las o tej porze bez grzybów.  Uczniowie posiadają rozległą wiedzę na ten temat. Potrafią wymienić nazwy grzybów jadalnych i odróżnić je od grzybów trujących.

Muchomor jest najbardziej rozpoznawalnym grzybem trującym, który mimo swej urody, nie powinien być zbierany tylko pozostać w lecie i być jego ozdobą.

Świetliki wykonały piękne muchomory i poznały nowe angielskie słowo – mushrooms (maszrums) – grzyby jadalne.

 

 
Szóstoklasiści uczą niemieckiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Madeksza   
Czwartek, 19 Listopad 2015 07:35

img04W ramach projektu MŁODY PRZYRODNIK grupa uczniów z klasy szóstej cotygodniowo pracuje w małej świetlicy szkolnej, ucząc swoich młodszych kolegów języka niemieckiego. Sześcioosobowa grupa pod opieką pani Katarzyny Madeksza stara się w prosty i zabawny sposób przybliżyć podstawy języka niemieckiego. Ostatnio uczyliśmy się kolorów. Oto efekty naszej pracy.

Więcej…
 
24.09.2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Orłowska-Zyzało, Gabriela Piksa   
Poniedziałek, 28 Wrzesień 2015 19:41

Na dzisiejszych zajęciach 6-latki poznały preferencje żywnościowe jeży. Został obalony mit, że te zwierzęta noszą i jedzą jabłka i grzyby na swych kolcach. Jeże są owadożerne. Dzieci wykonały kolejną pracę plastyczną i poznały kolejne angielskie słowo - hedgehog (jeż).

 

 

 
17.09.2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Orłowska-Zyzało, Gabriela Piksa   
Czwartek, 24 Wrzesień 2015 15:50

Świetliki poznały jakie materiał można segregować i do czego powtórnie są używane. Gdzie odbywa się zbiórka surowców wtórnych. Następie podczas zajęć uczestnicy zajęć poznali nowe angielskie słowo- tree (drzewo ) i wspólnie stworzyli drzewo.

 

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2