Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1194
mod_vvisit_counterWczoraj3806
mod_vvisit_counterW tygodniu1194
mod_vvisit_counterTydzień temu29064
mod_vvisit_counterW miesiącu22142
mod_vvisit_counterMiesiąc temu145563
mod_vvisit_counterRazem5629291

Online: 47
Twoje IP: 3.233.229.90
,
Dzisiaj mamy: Lip 06, 2020

Erasmus+
EUROPASS PDF Drukuj Email
Wtorek, 03 Styczeń 2017 08:20

Europass  to zestaw pięciu dokumentów pozwalających zaprezentować umiejętności i kwalifikacje w sposób jasny i zrozumiały w całej Europie. Dwa dokumenty: Curriculum Vitae (dotyczy posiadanych umiejętności i kwalifikacji) oraz  Paszport Językowy (samoocena umiejętności i kwalifikacji językowych) można wypełnić samodzielnie. Pozostałe trzy dokumenty wydają instytucje edukacyjne i szkoleniowe.  W przypadku realizacji projektu „Life is a project…” w ramach programu Erasmus Plus uczniowie biorący udział w wyjazdach mieli możliwość uzyskania trzeciego dokumentu:  Europass – mobilność. Zawiera on informacje na temat wiedzy i kwalifikacji nabytych w innym kraju europejskim, w naszym przypadku  w Estonii. Wypełniony on-line dokument, potwierdzony w polskiej szkole, został przesłany do szkoły estońskiej. Potwierdzony przez tamtejszego Dyrektora Szkoły, został wysłany do Krajowego Centrum Europass w Warszawie i po akceptacji odesłany do naszej placówki. Teraz nasze byłe uczennice: Małgorzata Bańkowska, Magdalena Cichy, Weronika Chmiel, Paulina Kempińska i Paulina Żurkowska będą mogły rozpocząć wzbogacanie swojego Curriculum Vitae o dodatkowe dokumenty potwierdzające ich umiejętności na rynku Unii Europejskiej. Dokumenty do odebrania u koordynatorki projektu.

23 grudnia 2016 roku Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowa Agencja w Warszawie zatwierdziła raport końcowy projektu „Life is a project, be an entrepreneur, make it successful” i przyznała mu ocenę bardzo dobrą.

Więcej…
 
Podsumowanie projektu Erasmus Plus PDF Drukuj Email
Środa, 31 Sierpień 2016 17:24

ERASMUS+

„Life is a project, be an entrepreneur, make it successful”

2014-1-BG01-KA201-001453_7  

Termin realizacji: 01.09.2014 - 31.08.2016

Przyznany grant: 32 470 euro

Zespół Szkół nr 11,   Jastrzębie-Zdrój

Tematem projektu „Life is a project, be an entrepreneur, make it successful” jest przedsiębiorczość.  Partnerzy: Bułgaria, Estonia, Norwegia, Polska, Rumunia, Turcja i Węgry.

Celem projektu jest  stworzenie wirtualnej międzynarodowej firmy reklamowej i zdobycie przez uczniów podstawowych informacji oraz  nabycie umiejętności przydatnych w prowadzeniu firmy.

Cele szczegółowe:

  • nabycie przez uczniów umiejętności w zakresie przedsiębiorczości
  • poszerzenie umiejętności informacyjno-komunikacyjnych – tworzenie filmów reklamowych, zamieszczanie ich w Internecie
  • doskonalenie umiejętności lingwistycznych - poszerzenie zasobu słownictwa związanego z przedsiębiorczością oraz tworzenie wypowiedzi na tematy związane z życiem codziennym i biznesowym
  • współpraca w międzynarodowej grupie

Więcej…
 
Zakończenie kursu Młodzi Przedsiębiorczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Sunita   
Poniedziałek, 11 Lipiec 2016 18:17

Koniec roku już za nami ale dopiero teraz do naszej szkoły dotarły certyfikaty poświadczające pozytywne ukończenie programu MŁODZI PRZEDSIĘBIORCZY. Od września chętni uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum uczestniczyli w programie edukacji ekonomicznej i przedsiębiorczej na platformie internetowej CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ. Program ten był podzielony na dwa obszerne moduły (jesienny i wiosenny), w każdym module było pięć działów. Średnio raz w miesiącu uczniowie dostawali do wykonania konkretne zadanie które jako zespół musieli wykonać z zastosowaniem różnorodnych metod. Za każdym razem wysyłane były materiały online i dopiero po zapoznaniu się z nowymi zagadnieniami i pojęciami z zakresu ekonomii i bankowości przystępowali do wykonywania zadania.

Więcej…
 
Erasmus+ Specjaliści reklamują PDF Drukuj Email
Środa, 24 Luty 2016 12:15

12345Członkinie grupy „Specjaliści” z Zespołu Szkół nr 11 w Jastrzębiu-Zdroju nie tylko uczą się, ale i pracują. Zdobywanie wiedzy ekonomicznej to ciężka praca dla gimnazjalistów. Zastosowanie zdobytej wiedzy z zakresu przedsiębiorczości może okazać się dobrą zabawą. Realizując program Erasmus +, polscy uczniowie zajmują się reklamą wirtualnej firmy. Podczas ferii połączone siły obu grup, czyli ubiegłoroczni absolwenci kursu Młodych Przedsiębiorczych oraz obecni, kręcili spot reklamowy w jastrzębskim Spa – w Kompleksie Dąbrówka – Parkowe Zacisze. Pani Magdalena Bazgier udostępniła uczniom wszystkie pomieszczenia, w którym mogli odgrywać rolę użytkowników Health Matters, wirtualnego centrum zdrowia. Dla Małgosi Bańkowskiej, Pauliny Żurkowskiej, Pauliny Kempińskiej , Ani Ulbrich, Weroniki Chmiel oraz jej brata Sebastiana była to godzina dobrej zabawy. Film będzie pokazywany podczas międzynarodowego spotkania w Estonii w marcu 2016.

Więcej…
 
Promocja szkoły w CEO PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 08 Luty 2016 19:42

Przez ostatnie tygodnie uczniowie biorący udział w kursie "Młodzi Przedsiębiorczy" pilnie analizowali różne sposoby inwestowania pieniędzy. Mentorka kursu, pani Magdalena Świderska, zaakceptowała ich sprawozdanie z uznaniem. 

"Wasze sprawozdanie jest rzetelnie i wyczerpująco przygotowane. Porównując lokaty, podaliście  niezbędne informacje - nazwę banku, link do strony, kwotę oprocentowania, przekonywająco uzasadniliście swój wybór. Dobrze obliczyliście również zysk po 3 latach dla kwoty 20 000 zł dla obu lokat. Plus za to, że uwzględniliście podatek od zysku - nie było to obowiązkowe. Ciekawie dobraliście spółki i rodzaje inwestycji. Wasz portfel został dobrze rozplanowany – gracie zarówno w dynamiczne akcje, jak i bezpieczne lokaty oraz inne instrumenty. Podoba mi się wasze uzasadnienie wyboru inwestycji, widać, że rozumiecie, czym różnią się od siebie akcje, obligacje i lokaty oraz, że przedyskutowaliście wasz wybór solidnie. Wasze propozycje zainwestowania 10 tys. są przemyślane. Także postanowiliście rozłożyć ryzyko inwestycji. Mam nadzieje, że nauczyliście się czegoś nowego o inwestowaniu i oszczędzaniu w tym module, co przyda wam się, gdy będziecie mieli własne pieniądze.  Ta wiedza z pewnością pomoże wam być bardziej świadomymi konsumentami i inwestorami."

"Specjaliści" przesłali także dowód swojej wizyty w banku. Fakt ten został doceniony przez organizatora kursu, a zdjęcia wraz z notatką pojawiły się na stronie  Centrum Edukacji Obywatelskiej. 

http://www.ceo.org.pl/pl/przedsiebiorczy/news/specjalistki-w-banku 

 
Erasmus+ Specjaliści inwestują PDF Drukuj Email
Wtorek, 26 Styczeń 2016 09:19

12644958 1074977945899368 1322654014251346162 n

Kolejni uczniowie gimnazjum biorą udział w kursie „Młodzi Przedsiębiorczy” w ramach realizacji projektu „Life is a project, be an entrepreneur, make it successful”

Do tej pory  Grupa „Specjalistów”  w programie „Zarządzamy własnymi budżetami” zrealizowała zadania: Budżet domowy, Budżet przedsięwzięcia,  Korzystanie z usług bankowych. Dzisiaj przesyłają mentorce  do oceny  zadanie Sposoby inwestowania: lokaty, akcje, obligacje.  Trzeba było dobrze zastanowić się i zasięgnąć informacji u źródeł, aby odpowiedzieć na  pytania jak najlepiej zainwestować pieniądze.  Najpierw należało przeprowadzić analizę sektora bankowego pod kątem możliwości skorzystania z oferowanych usług. Następnie  wykonać trzy zadania: 1. Porównać dwie lokaty roczne o stałym oprocentowaniu oferowane przez dwa różne banki i wybrać  korzystniejszą ofertę;  2. Stworzyć  portfel inwestycyjny,  lokując 400 tys. zł w różnych rodzajach instrumentów finansowych;  3. Podjąć  indywidualną decyzję w sprawie zainwestowania 10 000 zł.

 

Więcej…
 
Konferencja promująca Erasmusa+ PDF Drukuj Email
Piątek, 11 Grudzień 2015 11:36

DSCN9675Dyrekcja Zespołu Szkół Specjalnych nr 10 im. ks. prof. J. Tischnera w Jastrzębiu-Zdroju zorganizowała konferencję "Erasmus + i jego komponenty - Edukacja Szkolna, Kształcenie i Szkolenie Zawodowe" 

Konferencja odbyła się w Domu Zdrojowym 3 grudnia 2015 roku. Poświęcona była pozyskiwaniu środków pozabudżetowych w projektach Erasmus+ i dzieleniu się dobrymi praktykami przez uczestników projektów. 

Wśród zaproszonych gości byli Prezydent Miasta pani Anna Hetman oraz pani Joanna Sobotnik, regionalny koordynator programu Erasmus+ w Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Konferencja  rozpoczęła się od prezentacji muzycznej uczniów ZSSnr 10. Następnie zgromadzonych nauczycieli przywitała pani Prezydent Miasta. Pani Joanna Sobotnik przekazała istotne informacje na temat przygotowania i realizacji programów Erasmus+. Kolejny punkt programu to dzielenie się dobrymi praktykami przez placówki oświatowe. 

 

Więcej…
 
Międzynarodowa firma a ZS11 PDF Drukuj Email
Piątek, 11 Grudzień 2015 10:43

DSCN0065Uczniowie Gimnazjum nr 9 w Jastrzębiu-Zdroju wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczęli kolejny etap unijnego programu „ERASMUS+” i realizują dalszą część projektu „Life is a project, be an entrepreneur, make it successful”. W tym roku celem jest założenie wspólnej międzynarodowej agencji reklamowej ze szkołami partnerskimi (Estonia, Bułgaria, Norwegia, Turcja, Rumunia, Węgry). W zeszłym roku uczniowie zdobyli pewne doświadczenie związane z zakładaniem i prowadzeniem firmy. W każdej z siedmiu szkół utworzyli wirtualne agencje reklamowe, które zajmowały się różnymi formami reklamy. Polska szkoła założyła wirtualną agencję 4TEEN. Agencja zajmuje się reklamowaniem lokalnych przedsiębiorstw poprzez kręcenie klipów reklamowych. Można zobaczyć je na: https://www.youtube.com/channel/UCR41Sl5g4v5RFW-_PBq5Az .

 

Więcej…
 
Erasmus + Wizyta w Turcji PDF Drukuj Email
Niedziela, 08 Listopad 2015 23:08

DSCN0077We wrześniu rozpoczęliśmy drugi rok realizacji projektu Erasmus+ „Life is a project, be an entrepreneur and make it successful.” W sierpniu koordynatorka projektu złożyła sprawozdanie do Agencji FRSE, które zostało zaakceptowane.

W dniach 26-30 października 2015 roku odbyło się czwarte spotkanie, tak zwane International Meeting. Na robocze spotkanie w Stambule pojechały nauczycielki  - Danuta Radomska-Filipek  i Ewa Kowal. Uczniowską Agencję Reklamową 4teen reprezentowała  uczennica klasy IIIA Paulina Kempińska. Wizytę w TASEV, tureckim technikum obuwniczym, rozpoczęliśmy od zwiedzania szkoły. Dzięki współpracy  z przemysłem budynki szkoły są  świetnie  wyposażone. Mogliśmy tylko westchnąć, oglądając kolejną szkołę z salą widowiskową. Było nam jednak miło obejrzeć na tablicy informacyjnej zdjęcia z pobytu tureckiej grupy  w Polsce rok temu.

Więcej…
 
Konkurs na logo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 15 Październik 2015 11:16

onlinelogomaker-101515-1320Ogłaszamy konkurs na projekt logo (logotyp) oraz motto wirtualnej firmy HEALTH MATTERS, założonej przez uczniów 7 krajów biorących udział w projekcie "Life is a project, be an entrepreneur, make it successful".

Profil działalności to szeroko pojęte zdrowie (dietetyka, fizjoterapia, badania kontrolne, budowanie formy fizycznej - siłownia, trenerzy osobiści).

Warunki:

1. Logo może być wykonane w dowolnej technice.

2. Dominujące powinny być trzy kolory: zielony, biały i żółty.

3. Motto związane z działalnością firmy w języku angielskim.

Prace i pomysły proszę przekazywać koordynatorowi projektu (p.Danuta Radomska-Filipek) lub nauczycielom plastyki (p.Małgorzata Patek i p.Anna Orłowska-Zyzało)

Do wykonania projektu możesz wykorzystać darmowy edytor online http://pl.onlinelogomaker.com/

 
4teen - Zebranie PDF Drukuj Email
Niedziela, 06 Wrzesień 2015 13:10

Pierwsze spotkanie grupy "4teen" odbędzie się o godzinie 7:30, poniedziałek 7 września, sala 115.

 97f73a6ccbabb515146598bc9229c20fDSC 0565

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3