Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj980
mod_vvisit_counterWczoraj3186
mod_vvisit_counterW tygodniu7411
mod_vvisit_counterTydzień temu22444
mod_vvisit_counterW miesiącu37577
mod_vvisit_counterMiesiąc temu112108
mod_vvisit_counterRazem5756834

Online: 42
Twoje IP: 3.235.107.209
,
Dzisiaj mamy: Sie 12, 2020

Janusz Korczak


Jesteśmy na EduTubie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Renata Miler   
Piątek, 11 Styczeń 2013 15:06

Nasze Święto Korczaka już na EduTubie!
Rok Janusza Korczaka za nami. Zakończyliśmy realizację projektu ELEMENTARZ KORCZAKA prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. O naszych działaniach można już przeczytać na ogólnopolskiej platformie edukacyjnej EduTuba www.edutuba.pl/dokument?id=20113
Święto Korczaka w naszej szkole przebiegało pod znakiem konkursów, które odbyły się na dwóch poziomach edukacyjnych: dla gimnazjalistów [Who was Korczak? Kim był Korczak? Na stronie naszej szkoły] i uczniów SP. W przygotowanie i przeprowadzenie obu tych konkursów zaangażowały się gimnazjalistki: Justyna Siwanowicz, Aleksandra Tkocz i Patrycja Skrzypiec.
Uczniowie szkoły podstawowej zmierzyli się z konkursowymi zadaniami w trzyosobowych zespołach. Wykazali się bardzo dobrą znajomością biografii, twórczości i metod pedagogicznych Starego Doktora. Zaimponowali Szanownemu Jury znajomością Konwencji o Prawach Dziecka i pojęć związanych z demokracją oraz ...talentem aktorskim i kreatywnością.
Pierwsze miejsce zdobył zespół klasy IV b [Emilia Szulc, Szymon Bykowski, Piotr Muchowski]. Drugie miejsce zajął zespół klasy VI a [Anna Bac, Magdalena Cichy, Błażej Serwotka], a trzecie zespół klasy V b [Mikołaj Stefański, Sebastian Kucharczyk, Grzegorz Benc]. Nagrody dla uczniów ufundowali nauczyciele naszej szkoły, a słodycze na konkurs dla szkoły podstawowej i gimnazjum – Pan Tadeusz Markiewicz. Serdecznie dziękujemy!!!
Dziękujemy również Radnemu Tadeuszowi Markiewiczowi, ks. Pawłowi Kaczmarczykowi i Pani Pedagog, Agnieszce Kaczmarskiej za pracę w jury.

Wszystkim, którzy tak życzliwie wspierali nasze działania w ramach realizacji projektu, dziękujemy z całego serca.
Renata Miler, Krystyna Szczęsny

Więcej…
 
Who was Korczak? Kim był Korczak? PDF Drukuj Email
Niedziela, 06 Styczeń 2013 23:54

Dzień 19 grudnia 2012 r. został ogłoszony w naszej szkole Dniem Korczaka. Odbyło się podsumowanie kilkumiesięcznych działań związanych z Januszem Korczakiem. Uczniowie wzięli udział w konkursach związanych z działalnością tego pedagoga i jego walką o prawa dziecka. Nauczycielki języka angielskiego -  Danuta Radomska-Filipek i Angelika Augustyn - oraz  niemieckiego – Katarzyna Madeksza -  przygotowały quiz w tych językach. Pytania dotyczyły życia i działalności Korczaka. Sześć zespołów poliglotów z gimnazjum dzielnie walczyło o nagrody ufundowane przez Wydawnictwo EGIS, a wręczone przez panią Dyrektor Szkoły, Barbarę Langosz. Pytania były nieco podchwytliwe;  test wyboru zawierał  pytania, na które mogła być jedna odpowiedź prawidłowa lub dwie, a nawet  trzy. Przykładowe pytania

Korczak studied:

  1. 1.Medicine
  2. 2.Foreign languages
  3. 3.Journalism

 

Więcej…
 
Korczak: Festiwal Wirtualny PDF Drukuj Email
Środa, 19 Grudzień 2012 07:56

FESTIWAL WIRTUALNY „Elementarz Korczaka”

065Ania Bac, Magda Cichy, Julia Malik, Błażej Serwotka, Piotr Muchowski – uczniowie naszej szkoły  18 grudnia 2012 r. wzięli  udział w FESTIWALU WIRTUALNYM „Elementarz Korczaka” organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Festiwal trwał ponad 3 godziny zegarowe, ponieważ nie obyło się bez  przeszkód natury technicznej.

Na stronie CEO o ustalonych w programie festiwalu godzinach pojawiały się  kolejno nowe zadania do wykonania.Uczniowie odpowiedzieli w sumie na 7 pytań, zamieścili plakat na Facebooku i napisali krótki artykuł do gazetki szkolnej.

 

Więcej…
 
Elementarz Korczaka PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 19 Listopad 2012 13:03

Rok szkolny 2011/2012 przebiegał w naszej szkole pod kątem przygotowań do ważnych uroczystości: XXX-lecia Szkoły Podstawowej, nadania imienia Gimnazjum, a także sztandarów obu szkołom. W związku z tym dopiero w roku szkolny 2012/2013 jesteśmy w stanie włączyć się do obchodów Roku Janusza Korczaka. W szkole powstał zespół, który będzie pomagał zapoznawać się uczniom i nauczycielom z ELEMENTARZEM KORCZAKA.

Przede wszystkim przystąpiliśmy do programu Centrum Edukacji Obywatelskiej ELEMENTARZ KORCZAKA. Jest to ogólnopolski program będący propozycją uczczenia Roku Korczaka poprzez konkretne działania uczniów i nauczycieli. Zadaniem młodzieży jest poznanie sylwetki Janusza Korczaka,, m.in. poprzez jego teksty. CEO proponuje uczestnikom projektu również festiwal on-line „Wirtualny Elementarz”. Chcielibyśmy wziąć w nim udział.

 

Więcej…
 
Janusz Korczak naszym natchnieniem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Orłowska-Zyzało   
Poniedziałek, 19 Listopad 2012 10:35

REGULAMIN
konkursu plastycznego „Janusz Korczak naszym natchnieniem"

1. Postanowienia ogólne:

  1. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół nr 11 w Jastrzębiu-Zdroju
Więcej…
 
Rok 2012 – ROKIEM KORCZAKA - regulamin konkursu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Renata Miler   
Niedziela, 18 Listopad 2012 09:32

Regulamin konkursu dla klas IV-VI SP

1. W konkursie biorą udział po 3 osoby wytypowane z każdej klasy IV- VI SP.

2. Konkurs odbędzie się 19 grudnia 2012 r. o godz. 9.50 na korytarzu drugiego piętra.

3. Zakres materiału:

a) biografia Janusza Korczaka,

b) film „Korczak” A. Wajdy,

c) materiały poświęcone Korczakowi ze stron CEO [Elementarz Korczaka],

d) powieść „Król Maciuś Pierwszy”,

e) znajomość Konwencji Praw Dziecka.

 

 

Regulamin konkursu dla klas I-III G

1. W konkursie biorą udział 3- osobowe zespoły wytypowane z każdej klasy.

2. Konkurs dla klas gimnazjalnych odbędzie się w terminie ustalonym przez p. Danutę Radomską – Filipek.

3. Zakres materiału:

a) biografia Janusza Korczaka w języku angielskim i niemieckim’

b) film „Korczak” A. Wajdy [w języku polskim],

c) znajomość Konwencji Praw Dziecka [w języku polskim].

 
Przedstawienie poświęcone Januszowi Korczakowi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Renata Miler   
Piątek, 26 Październik 2012 12:45

„Powiedz dziecku, że jest dobre, że umie, że potrafi...”

To jedno z przesłań Pana Doktora, czyli Janusza Korczaka, któremu przede wszystkim poświęciliśmy piątkowe przedstawienie w naszej szkole. Rok 2012 został ogłoszony ROKIEM JANUSZA KORCZAKA i my także w naszej szkolnej społeczności chcemy pamiętać o tym Dobrym Człowieku.

Uczniowie klasy IV b, klasy VI a SP oraz klas drugich gimnazjum włączyli się w przygotowania przedstawienia, którego głównymi aktorami byli najmłodsi: Emilia, Zuzanna i Jakub z klasy II a oraz Urszula i Michał z klasy II b, uczestnicy zajęć teatralnych realizowanych w ramach projektu „Dajmy dzieciom skrzydła”. Przedstawili społeczności szkolnej inscenizacje fragmentów dwóch powieści Janusza Korczaka dla dzieci: „Kajtuś Czarodziej” oraz „Król Maciuś Pierwszy”, przepięknie zilustrowane muzycznie przez szkolny Zespół wraz z solistami [Weronika Skrobol – skrzypce; Konrad Kloc – trąbka].

Więcej…
 
Korczak i Król PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 08 Październik 2012 10:57

 

Little_King_Macius.jpg

janusz-korczak-2012-hp.jpg

7 października 2012r. wyszukiwarka stron internetowych Google zaprezentowała swój słynny napis w takiej oto formie. Napis informuje, że jest to ROK JANUSZA KORCZKA. Kliknięcie na obrazek powoduje wyświetlenie całej listy adresów internetowych związanych z Korczakiem m.in.: http://en.2012korczak.pl/, http://2012korczak.pl/

Więcej…