Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj530
mod_vvisit_counterWczoraj3620
mod_vvisit_counterW tygodniu11188
mod_vvisit_counterTydzień temu27655
mod_vvisit_counterW miesiącu75679
mod_vvisit_counterMiesiąc temu118152
mod_vvisit_counterRazem5028004

Online: 46
Twoje IP: 3.233.215.231
,
Dzisiaj mamy: Lut 20, 2020

TYDZIEŃ COMENIUSA_5 PDF Drukuj Email
Środa, 18 Maj 2011 15:10
Podsumowanie Tygodnia Comeniusa

W poniedziałek miało miejsce podsumowanie Tygodnia Comeniusa. W związku z tym odbył się uroczysty apel. Przypomnieliśmy sobie, co to jest program Comenius i jakie korzyści odniosła nasza szkoła z uczestniczenia w nim. Każda klasa chciała przyczynić się do uświetnienia obchodów tego wyjątkowego tygodnia. Naturalne środowisko i jego ochrona to główny temat naszego projektu Virtual Eden. Klasy 3Ai 3B, które już drugi rok pracowały nad zadaniami związanym z ekologią przygotowały tematyczne przedstawienie, po którym każdy uczeń SP20 będzie wiedział, jak ważna jest ochrona naturalnego środowiska.

Realizacja międzynarodowych projektów nie byłaby możliwa bez znajomości języków obcych. Do tej pory korzystaliśmy głównie z języka angielskiego, ale w przyszłości być może będziemy posługiwali się także językiem niemieckim.

Uczniowie klasy 3A przygotowali przedstawienie w języku angielskim “Little Red Hen”. Dziewczynki z klas 3A, 2A, 2B, 1A i 1B wykonały nowoczesne układy taneczne. Wysłuchaliśmy też recytacji wierszy: „When Larry made lasagna” , “One, two, three, four, five , once I caught a fish alive” oraz “My friend”. Wszystkich uczniów przygotowała do występów p. Angelika Augustyn, nauczycielka języka angielskiego w młodszych klasach. P. Alina Cox, nauczycielka języka angielskiego w starszych klasach, poprosiła Dyrektor szkoły o wręczenie dyplomów i nagród uczniom, którzy brali udział w konkursie z języka angielskiego i z języka niemieckiego. Uczniowie klasy 1A gimnazjalnej zaprezentowali się w starym, ale aktualnym przed końcem roku szkolnego, przeboju The Beatles HELP!

Organizatorzy Tygodnia Comeniusa:

Danuta Radomska-Filipek

Maria Pacan

Agata Mizera-Kulas

Anna Orłowska-Zyzało

Angelika Augustyn

Alina Cox

Katarzyna Madeksza

100_5666

dsc00237

dscn0047

Więcej zdjęć na blogu Comenius

http://baltazar-eden.blogspot.com/