Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj522
mod_vvisit_counterWczoraj3620
mod_vvisit_counterW tygodniu11180
mod_vvisit_counterTydzień temu27655
mod_vvisit_counterW miesiącu75671
mod_vvisit_counterMiesiąc temu118152
mod_vvisit_counterRazem5027996

Online: 46
Twoje IP: 3.233.215.231
,
Dzisiaj mamy: Lut 20, 2020

15
Mar
2011
Wizyta w Domu Opieki Społecznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   

W dniu 05.03.2011r. wybraliśmy się w piątkę wolontariuszy (Sandra Kilijańska, Anna Cieślok, Ola Głogowska , Klaudia Augustynek i Marcin Matura) pod opieką pani pedagog Agnieszki Kaczmarskiej do Domu Opieki Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju.

W domu tym poznaliśmy niesamowitą i pełną energii panią Teofilę i panią Irenę, które mają już za sobą większą część swojego życia. Jedna z nich opowiedziała nam o tym, jak przeżyła II wojnę światową. Widzieliśmy, że nasza obecność bardzo ucieszyła obie panie, ponieważ wspomnieniami mogły wrócić również do swoich młodzieńczych lat. Następnie wybraliśmy się do innych pensjonariuszy w tym domu. Pan Antoni obchodził w tym dniu swoje 85 urodziny. Pan Antoni razem z panem Stanisławem interesują się dekorowaniem swojego pokoju światełkami. To jest ich pasja. Widzieliśmy, jak to zajęcie sprawia  im radość.

A naszym ulubionym hobby jest niesienie pomocy innym i dawanie radości drugiej osobie poprzez swoją obecność. Właśnie ten sposób pomaganie starszemu człowiekowi (poprzez dobre słowo, swoją obecność i rozmowę) powoduje, że stajemy się lepsi i docenieni.