Twoje IP: 34.204.176.125

Mar
Puchar zostaje w szkole! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Mizera-Kulas

IMG 20200303 111454W naszej szkole, dnia 3 marca 2020r. odbył się XXV Miejski Konkurs Matematyczny o tytuł „Mistrza Matematyki” uczniów klas II - III szkół podstawowych. Konkurs ten zorganizowany został pod patronatem Anny Hetman Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Do trudnej rywalizacji przystąpiło 33 uzdolnionych matematycznie uczniów z 18 jastrzębskich szkół podstawowych. Punktualnie o godzinie 9.00 Pani Prezydent Anna Hetman i Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20 Barbara Langosz, przywitały uczestników konkursu oraz ich opiekunów. Uczestnicy konkursu przez 45 minut rozwiązywali test składający się z zadań zamkniętych i otwartych. W trakcie pracy komisji konkursowej, uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek oraz eksperymenty i doświadczenia poszerzające ich umiejętności matematyczne. Laureatami XXV Miejskiego Konkursu Matematycznego o tytuł „Mistrza Matematyki” zostali:

Mistrz Matematyki – Maria Onak SP nr 20

II miejsce – Alicja Sławińska SP nr 3

III miejsce – Antoni Kroczek SP nr 17

Wyróżnienia:

Amelia Kielar SP nr 10

Kalina Sładkowska SP nr 1

Szymon Brózda SP nr 6

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, pamiątkowe dyplomy oraz wylosowali pluszowe upominki. Pragniemy podziękować naszym sponsorom, dzięki hojności których mogliśmy zrealizować całe przedsięwzięcie. Fundatorami nagród byli: Rada Rodziców, Wydział Edukacji Jastrzębia-Zdroju, Jastrzębska Spółka Węglowa S.A., Agencja Reklamowa Druczek S.C., Świat Alkoholi, anonimowi sponsorzy. Słodki poczęstunek przygotowali Rodzice klasy VIIIb i firma SUMAREX Sp. zo.o.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

31 marca 2020r. Marysia Onak będzie reprezentowała naszą szkołę w XIII WOJEWÓDZKIM KONKURSIE MATEMATYCZNYM „Z MATEMATYKĄ ZA PAN BRAT”. Bardzo mocno trzymamy kciuki. Powodzenia!!!