Twoje IP: 3.91.106.223

Lis
Światowy Dzień Praw Dziecka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan

UNICEFW minionym tygodniu uczniowie klas młodszych błękitnie świętowali światowy Dzień Praw Dziecka. Dzieci ubrały niebieskie stroje by podobnie jak ich rówieśnicy z całego świata podkreślić tak ważny dla nich dzień.

Uczniowie klasy IIb zaś w szczególny sposób uczcili 30 rocznicę ratyfikowania konwencji Praw Dziecka. Włączyli się w akcję UNICEF zakupując z własnych klasowych datków paczki bez pudła - czyli leki, które trafiają bezpośrednio do potrzebujących dzieci w najbiedniejszych zakątkach świata. Za zebrane środki - dzieci na stronie UNICEF zakupiły m.in. szczepionki, leki przeciwmalaryczne, suplementy witamin, tabletki odrobaczające, antybiotyki dla dzieci.