Twoje IP: 35.173.48.53

Lis
Rowerowy Maj PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator

Miasto Jastrzębie-Zdrój wyraziło pozytywną opinię oraz chęć udziału w projekcie pn. „Rowerowy Maj”.

"Rowerowy Maj" w Rybniku, Jastrzębiu-Zdroju, Radlinie i Czerwionce-Leszczynach to projekt promujący zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność miejską wśród uczniów szkół podstawowych oraz nauczycieli z powiatów: rybnickiego, wodzisławskiego, Miasta Rybnika i Miasta Jastrzębie-Zdrój. Celem przedsięwzięcia jest: popularyzacja roweru jako zdrowego i efektywnego środka transportu do szkoły, nauka dobrych i zdrowych nawyków, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, które to efekty utrzymają się również po zakończeniu projektu. Dzięki realizacji projektu otoczenie szkół będzie bezpieczniejsze i przyjazne uczniom poprzez zmniejszenie liczby samochodów dowożących dzieci na lekcje. Wzrośnie też motywacja samorządów do inwestycji w infrastrukturę rowerową.

Projekt „Rowerowe Gminy: Rybnik, Jastrzębie-Zdrój, Radlin, Czerwionka-Leszczyny” jest już na liście projektów do dofinansowania w ramach marszałkowskiego budżetu obywatelskiego.

Zachęcamy do głosowania na projekt na stronie https://ebo.slaskie.pl/pub/vote/1

Głosowanie trwa od 12 do 30 listopada 2019r