Twoje IP: 3.231.226.211

Paź
Spotkanie ze strażakami – zasady udzielania pierwszej pomocy. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariola Bojda

numery-alarmowe-bigNa zaproszenie p. Agaty Mizery-Kulas do naszej szkoły przybyli strażacy na co dzień pełniący służbę w Państwowej Straży Pożarnej w Tychach. Uczniowie klasy 2B oraz 3A otrzymali sporą dawkę wiadomości dotyczących bezpieczeństwa oraz zakresu czynności strażaków. Przypomniane zostały numery telefonów alarmowych, a także przeprowadzona została symulacja rozmowy telefonicznej, w czasie której uczeń miał za zadanie wezwać służby ratunkowe do pożaru. Punktem kulminacyjnym spotkania było zaprezentowanie jak krok po kroku należy udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy z uczniów mógł sprawdzić nabytą wiedzę na fantomie, bo „ jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie.” - Paulo Coelho.