Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj656
mod_vvisit_counterWczoraj2806
mod_vvisit_counterW tygodniu656
mod_vvisit_counterTydzień temu23719
mod_vvisit_counterW miesiącu67225
mod_vvisit_counterMiesiąc temu92297
mod_vvisit_counterRazem4604509

Online: 42
Twoje IP: 18.208.187.169
,
Dzisiaj mamy: Paź 21, 2019

08
Cze
2019
Wycieczka do Muzeum Chleba PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

Uczniowie klasy 2a w minioną środę (5.06.2019 r). odwiedzili „Muzeum Chleba” w Radzionkowie. Na początku zwiedzania muzeum odbyła się projekcja filmu „Chleb”, który zobrazował historię chleba, jego pochodzenie i tradycje z nim związane oraz proces produkcji pieczywa. W czasie oglądania filmu drugoklasiści na widok rumianych bochenków stali się nagle bardzo głodni. Wówczas przeszliśmy do sali, w której odbyły się samodzielne warsztaty z ciastem- formowanie plecionki, wypiek i konsumpcja. To był strzał w dziesiątkę, bo wypieki były pyszne! Po prelekcji o szacunku do chleba przyszła pora, by zasiąść w dawnej klasie. Dowiedzieliśmy się o dawnych zwyczajach panujących przed laty w szkołach, obejrzeliśmy dawne książki, przybory, materiały piśmiennicze. Aż nagle usłyszeliśmy głośny dzwonek, który trzymała w swym ręku pani przewodnik. Ten donośny dźwięk zwiastował, że nasza wycieczka dobiega końca. Jednak nauka płynąca z tego wyjazdu niech trwa, „bo od szacunku dla kromki naszej strawy powszedniej już tylko krok do szacunku dla najbliższych, do kraju  rodzinnego, do otaczającego świata”.

 
opracowała Mariola Bojda