mod_vvisit_counterTydzień temu20405

Dzisiaj mamy: Sie 18, 2019

Dni Europy w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan

W poniedziałek naszą szkołę odwiedzili zagraniczni goście. Wolontariusze z Hiszpanii, Ukrainy i Włoch przybyli by zapoznać uczniów ze swoimi krajami, kulturą i tradycjami. Gościem naszej klasy była Lorena – Hiszpanka prosto z Madrytu. Lorena opowiedziała o swoim kraju, muzyce i kuchni hiszpańskiej, pokazał ciekawostki geograficzne jak różowe jezioro, i omówiła tradycyjną walkę z bykami. Nie zabrakło zdjęć z walki na pomidory oraz flamenca.

Po prelekcji z obcokrajowcami dzieci zaprezentowały europejskie kraje. Nasza klas prezentowała Hiszpanię. Motywem przewodnim była „Carmen” Bizeta, walka z bykiem i piniata. Tymek opowiedział o sławnym klubie sportowym z Madrytu a Maja o tradycji piniaty.

Piniata stała się atrakcją występu, a jej słodycze rozrzucił dla dzieci Hiszpan, który jak przyznał robił to pierwszy raz w życiu ;)

Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Krzysztofa Nierobisia