Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2407
mod_vvisit_counterWczoraj2784
mod_vvisit_counterW tygodniu18061
mod_vvisit_counterTydzień temu20405
mod_vvisit_counterW miesiącu49772
mod_vvisit_counterMiesiąc temu86745
mod_vvisit_counterRazem4406082

Online: 38
Twoje IP: 18.232.53.231
,
Dzisiaj mamy: Sie 18, 2019

27
Maj
2019
Dni Europy w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

W poniedziałek naszą szkołę odwiedzili zagraniczni goście. Wolontariusze z Hiszpanii, Ukrainy i Włoch przybyli by zapoznać uczniów ze swoimi krajami, kulturą i tradycjami. Gościem naszej klasy była Lorena – Hiszpanka prosto z Madrytu. Lorena opowiedziała o swoim kraju, muzyce i kuchni hiszpańskiej, pokazał ciekawostki geograficzne jak różowe jezioro, i omówiła tradycyjną walkę z bykami. Nie zabrakło zdjęć z walki na pomidory oraz flamenca.

Po prelekcji z obcokrajowcami dzieci zaprezentowały europejskie kraje. Nasza klas prezentowała Hiszpanię. Motywem przewodnim była „Carmen” Bizeta, walka z bykiem i piniata. Tymek opowiedział o sławnym klubie sportowym z Madrytu a Maja o tradycji piniaty.

Piniata stała się atrakcją występu, a jej słodycze rozrzucił dla dzieci Hiszpan, który jak przyznał robił to pierwszy raz w życiu ;)

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Krzysztofa Nierobisia

https://photos.app.goo.gl/LyEJJ7X2f2DsW3Kn7