Mar
2019
Absolwenci Mistrzem Polski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Bernacki

logoW okresie 26.03-03.03 br. na lodowiskach w Oświęcimiu, Nowym Targu i Krynicy hokeiści rywalizowali finale XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Małopolska 2019. Łączona ekipa JKH GKS Jastrzębie i UKS Zagłębie Sosnowiec w finale tej imprezy ograła UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok 5:1 i zdobyła Mistrza Polski w kategorii Junior Młodszy. Był to udany rewanż z Niedźwiadkami za porażkę w grupie. Brązowy medal wywalczyła drużyna Polonii Bytom/Zryw Ruda Śląska.

O sile ofensywnej tej łączonej ekipy stanowili zawodnicy JKH, bowiem na 30 zdobytych goli aż 23 padło łupem zawodników naszego Klubu. Niekwestionowanym liderem punktacji kanadyjskiej został nasz absolwent Jakub Blanik, który w pięciu meczach zdobył 20 punktów (6 bramek i 14 asyst). Zawodnik ten odebrał dwie nagrody indywidualne za najlepszego strzelca i najlepszego zawodnika MVP. W pierwszej "piątce" klasyfikacji strzelców turnieju znalazło się jeszcze 2 wychowanków JKH i (także absolwentów SP 20): Dawid Wróblewski (5+5) i Marcin Płachetka (5+4).

Finał
JKH/UKS - UKS Niedźwiadki Sanok 5:1 (2:0; 1:1; 2:0)

Złoci medaliści - absolwenci naszej szkoły: Adam Borowiak, Filip Garszka, Dawid Wróblewski, Jakub Blanik, Marcin Płachetka, Łukasz Kapusta, Wojciech Zając (klasa IIIa gimnazjum).