Twoje IP: 18.206.194.161

Sty
Historia węglem pisana PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Sunita

img 02 Dnia 9.01.2019r. klasa 5a wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Sunitą uczestniczyła w lekcji o jastrzębskim górnictwie w Galerii Historii Miasta w Parku Zdrojowym. Uczniowie mieli okazję obejrzeć zbiory muzealne takie jak ubrania robotnicze czy narzędzia pracy oraz te które wpisują się w tradycje górnicze: kufle gwarkowskie, sztandary, wizerunki św. Barbary czy strój galowy. O wszystkim niezwykle ciekawie opowiadała nam Pani przewodnik, a na koniec uczniowie przystąpili do interaktywnego quizu z użyciem dotykowych monitorów. W jednym z pomieszczeń muzeum uczniowie oglądali rzeźby w węglu i graficie, oraz poznali różnicę między tymi dwoma materiałami. Prezentowane dzieła są stworzone przez jastrzębskich twórców, związanych z tutejszym górnictwem i stanowią ciekawą i nieznaną poza Śląskiem formę sztuki artystycznej. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia galerii w czasie wolnym podczas spaceru po Parku Zdrojowym.