Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj297
mod_vvisit_counterWczoraj2730
mod_vvisit_counterW tygodniu9109
mod_vvisit_counterTydzień temu22829
mod_vvisit_counterW miesiącu58217
mod_vvisit_counterMiesiąc temu90449
mod_vvisit_counterRazem4239634

Online: 35
Twoje IP: 3.90.207.89
,
Dzisiaj mamy: Cze 20, 2019

15
Sty
2019
Spotkanie z myśliwym - poznajemy ciekawe zawody PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bogusława Lasota   

P1560934
W dniu 15 stycznia 2019r. do klasy 1a zawitał prawdziwy myśliwy w odświętnym mundurze - pan Łukasz Kubica. Spotkanie z myśliwym było częścią klasowego projektu edukacyjnego pt. "Poznajemy ciekawe zawody".  Pan Łukasz wyjaśnił uczniom różnicę między dwoma pojęciami - łowiectwem a polowaniem i opowiedział o początkach polowań przez człowieka. Przypomniał, że już od najdawniejszych czasów łowiectwo było podstawowym sposobem zdobywania pożywienia. Z upolowanego zwierzęcia człowiek miał nie tylko mięso, ale również skórę, która służyła mu za okrycie oraz kości potrzebne do wyrobu narzędzi. Zaprezentował elementy galowego stroju myśliwskiego, narzędzia i rekwizyty służące do polowań, w tym między innymi róg myśliwski, na którym dzieci starały się zatrąbić, a który rozpoczyna i kończy zbiorowe polowania. Wiele ... wiele ... ciekawych wiadomości uczniowie mogli dowiedzieć się od pana myśliwego. Na zakończenie zajęć otrzymali interesujące zeszyty edukacyjne dotyczące łowiectwa, a po serdecznym pożegnaniu i wręczeniu panu Łukaszowi upominku,  nastąpiło wspólne pozowanie do pamiątkowego zdjęcia.