Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3694
mod_vvisit_counterWczoraj2862
mod_vvisit_counterW tygodniu23772
mod_vvisit_counterTydzień temu27655
mod_vvisit_counterW miesiącu88263
mod_vvisit_counterMiesiąc temu118152
mod_vvisit_counterRazem5040588

Online: 100
Twoje IP: 18.206.194.161
,
Dzisiaj mamy: Lut 23, 2020

07
Sty
2019
Świąteczne spotkanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Morcinek   

18 grudnia był dla nas wyjątkowy. Tego dnia zorganizowaliśmy naszą pierwszą wspólną wigilijkę.

Zanim złożyliśmy sobie świąteczne życzenia i zasiedliśmy do stołu pełnego smakołyków, wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych, które przygotowała nasza Julka. Pod jej fachowym okiem przygotowywaliśmy ozdoby choinkowe. Później dziewczynki przygotowały wigilijny stół (bez obaw, sprawiedliwie podzieliliśmy się obowiązkami – chłopcy sprzątali po skończonym biesiadowaniu J), na którym znalazły się różne ciasteczka, pierniczki ….. Jedzenie nie było naszym jedynym zajęciem. Miłym rozmowom nie było końca, śpiewaliśmy też kolędy z akompaniamentem Maćka, który pięknie przygrywał nam na gitarze. Później nasza wychowawczyni, wcielając się w rolę spóźnionego świętego Mikołaja rozdała nam drobne upominki (żeby je otrzymać każdy z nas musiał poprawnie odpowiedzieć na pytanie dotyczące tradycji bożonarodzeniowych, co nie sprawiło nam najmniejszego kłopotu, bo przecież niedawno uczestniczyliśmy w warsztatach o tej tematyce) oraz koperty dobrych myśli i życzeń, które sami do siebie pisaliśmy jakiś czas temu.

To był miły dzień, oby w Nowym Roku było ich jak najwięcej.