Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2473
mod_vvisit_counterWczoraj3249
mod_vvisit_counterW tygodniu5722
mod_vvisit_counterTydzień temu23719
mod_vvisit_counterW miesiącu72291
mod_vvisit_counterMiesiąc temu92297
mod_vvisit_counterRazem4609575

Online: 44
Twoje IP: 34.204.171.108
,
Dzisiaj mamy: Paź 22, 2019

17
Gru
2018
Warsztaty w „Dobrym Klimacie” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Kozieł i Adrian Wrucha   

kop12 grudnia klasa VIIIb wzięła udział w bezpłatnych warsztatach naukowych zorganizowanych przez Jastrzębską Spółkę Węglową w ramach projektu „Kopalnia Wiedzy JSW”. Warsztaty odbyły się w namiocie ekologicznym „Dobry Klimat” i były jedną z imprez towarzyszących zorganizowanemu w Katowicach Szczytowi klimatycznemu COP24.

Podczas wyjazdu obejrzeliśmy wystawę interaktywnych eksponatów w „Parku praw fizyki i natury” a następnie „Szaleni Naukowcy z Laboratorium Pana Korka” zaprosili nas na pełne humoru, dowcipu i oczywiście wiedzy pokazy naukowe. Zgłębialiśmy tajemnice ciśnienia i łoża fakira, promieniowania podczerwonego oraz efektywności różnych źródeł światła. W części warsztatowej konstruowaliśmy działające modele silnika elektrycznego oraz projektowaliśmy ekologiczne torby jutowe.

Dziękujemy JSW za możliwość uczestniczenia w projekcie. Warsztaty były świetne i bardzo nam się podobały.