mod_vvisit_counterDzisiaj2090

Lis
Nie jestem poetą…, ale mogę pisać wiersze! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Renata Miler

img 27Nie jestem poetą…, ale mogę pisać wiersze!

Przekonali się o tym uczniowie trzecich klas naszego gimnazjum, którzy 15.11.18 r. wzięli udział w warsztatach poetyckich prowadzonych przez Michała Zabłockiego, poetę, autora tekstów znanych piosenek i multimedialnych poetyckich inicjatyw, m.in. projektu eMultipoetry (emultipoetry.eu/pl/creators).

Krakowski twórca przedstawił krótko poetycką platformę eMultipoetry, przybliżył w wielkim skrócie zasady pisania wierszy na mury i na zadany temat.

I wreszcie Uczestnicy warsztatów „Poezja chodnikowa” podjęli próbę wspólnego napisania wiersza. Zasady pisania były niezwykle oryginalne, autorami tekstu byli wszyscy, choć nie wszystkie pomysły i poetyckie frazy zostały zapisane. Każdy wers powstającego tekstu poddany był głosowaniu. Powstał zatem wiersz „demokratyczny” pod znamiennym tytułem „Nie jestem poetą”.

Uczniowie przekonali się , jak niezwykłym, ale trudnym procesem może być tworzenie. Nawet w tak kreatywnej grupie młodych ludzi. Na szczęście samo było „wydrukowanie” na chodniku przygotowanych wcześniej tekstów było już całkiem proste. https://biblioteka.jastrzebie.pl/michal-zablocki-poezja-chodnikowa