Twoje IP: 18.206.194.83

Młodzi Patrioci śpiewają... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Morcinek, Justyna Balogh

Konkurs pieśni patriotycznej

DSC 0080   9 listopada nasza szkoła uroczyście obchodziła Dzień Niepodległości. Najważniejszą częścią tego dnia był konkurs pieśni patriotycznych. Każda klasa przygotowała wybraną przez siebie pieśń, a następnie zaśpiewała a capella lub z podkładem muzycznym.

Organizacją konkursu zajęły się klasy szóste wraz z wychowawcami. Ogromnym wsparciem okazała się pomoc Pana od muzyki i Księdza Katechety. Bardzo dziękujemy.

Występom przysłuchiwało się jury w składzie: pani Dyrektor, przedstawiciel Rady Rodziców oraz nauczyciel plastyki.

Występy klas były oceniane wg następujących kryteriów:

- rytmiczność i czystość śpiewu,

- znajomość tekstu pieśni,

- postawa,

- strój galowy,

- elementy wyróżniające klasę (np. kotyliony, wstążki....)

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach:

- młodsi, czyli klasy 4-5,

- starsi, czyli klasy 6-8 i 3 gimnazjum.

Zwycięzcami zostały klasy: 4c ( w kategorii klasy młodsze) oraz 6b (w kategorii klasy starsze). Laureaci otrzymali dyplomy oraz dofinansowanie do wyjścia do kina, a wszyscy uczestnicy słodki upominek. Nagrody sponsorowała Rada Rodziców i Samorząd Szkolny.

Łącząc się z uczniami innych szkół w Polsce, o godzinie 11:11 cała społeczność szkolna, zgromadzona w sali gimnastycznej odśpiewała hymn narodowy. W taki oto uroczysty sposób zamknęliśmy konkurs pieśni patriotycznych.