Twoje IP: 34.204.171.108
Dzisiaj mamy: Paź 22, 2019

Lis
2018
„Kto Ty jesteś? Polak mały!” - czyli konkursowe zmagania uczniów klas 1-3 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Morcinek, Justyna Balogh

DSC 01216 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej zatytułowany „Kto Ty jesteś? Polak mały !”. W konkursie brali udział reprezentanci klas 1-3, łącznie 16 uczniów. Jury konkursowe składało się z trzech osób. Przewodniczącą była Pani Dyrektor, która jest również nauczycielem języka polskiego.

W ocenianiu uczestników konkursu braliśmy pod uwagę następujące kryteria:

- długość i trudność wiersza,

- swoboda mówienia,

- opanowanie pamięciowe,

- sposób recytacji (zaangażowanie emocjonalne),

- postawa.

Wszyscy uczniowie byli dobrze przygotowani i każdy z nich, najpiękniej jak potrafił, wyrecytował wiersz. W czasie, kiedy jury omawiało występy uczestników i przyznawało punkty, dzieci oglądały film animowany o Józefie Piłsudskim.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Zofia Z., klasa 1b,

II miejsce - Oliwia S, klasa 1b,

III miejsce - Filip K., klasa 3a.

Były też wyróżnienia, które otrzymały:

- Anastazja M., klasa 1a,

- Oliwia P., klasa 2a,

- Lilianna K., klasa 2a.

Zwycięzcy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani słodkościami, przygotowanymi przez samorząd szkolny.

Dziękujemy za pomoc w organizacji konkursu p. Annie Cichowlas, opiekunowi samorządu szkolnego. Dziękujemy także Paniom Wychowawczyniom klas 1-3 za przygotowanie uczniów do konkursu.