Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2073
mod_vvisit_counterWczoraj3730
mod_vvisit_counterW tygodniu12241
mod_vvisit_counterTydzień temu18240
mod_vvisit_counterW miesiącu50097
mod_vvisit_counterMiesiąc temu88148
mod_vvisit_counterRazem4319662

Online: 36
Twoje IP: 54.211.135.32
,
Dzisiaj mamy: Lip 18, 2019

23
Paź
2018
Warsztaty patriotyczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bożena Tomczak   

f-nasza-paczka-i-niepodleglosc

 

23.10.2018 r. uczniowie klasy IIb i IIIa uczestniczyli w warsztatach patriotycznych z Zofią Stanecką autorką  książek dla dzieci z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Pani Stanecka rozpoczęła spotkanie od wyjaśnienia słowa „niepodległość”. Następnie na przykładzie fragmentu książki „Nasza Paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach” dzieci dowiedziały się jak wyglądają i czym są symbole narodowe. Autorka opowiedziała również o procesie powstawania książki zanim trafi ona do czytelnika oraz o wolności twórcy w ukazaniu świata. Każdy z uczestników wykonał pracę plastyczną ukazującą symbole, które kojarzą im się z wolnością. Chętni uczniowie prezentowali swoje prace i omawiali je. Prace przez nich wykonane były bardzo kreatywne. Hasło „wolność” w rozumieniu małych dzieci ma zupełnie inne znaczenie. Dziękujemy za zaproszenie na spotkanie autorskie, celem którego było upowszechnienie czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci.