Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3202
mod_vvisit_counterWczoraj2806
mod_vvisit_counterW tygodniu6008
mod_vvisit_counterTydzień temu24217
mod_vvisit_counterW miesiącu69771
mod_vvisit_counterMiesiąc temu92297
mod_vvisit_counterRazem4607055

Online: 43
Twoje IP: 18.210.22.132
,
Dzisiaj mamy: Paź 21, 2019

23
Paź
2018
Warsztaty patriotyczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Mizera-Kulas   

f-nasza-paczka-i-niepodleglosc

 23.10.2018 r. uczniowie klasy IIb i IIIa uczestniczyli w warsztatach patriotycznych z Zofią Stanecką autorką  książek dla dzieci z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Pani Stanecka rozpoczęła spotkanie od wyjaśnienia słowa „niepodległość”. Następnie na przykładzie fragmentu książki „Nasza Paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach” dzieci dowiedziały się jak wyglądają i czym są symbole narodowe. Autorka opowiedziała również o procesie powstawania książki zanim trafi ona do czytelnika oraz o wolności twórcy w ukazaniu świata. Każdy z uczestników wykonał pracę plastyczną ukazującą symbole, które kojarzą im się z wolnością. Chętni uczniowie prezentowali swoje prace i omawiali je. Prace przez nich wykonane były bardzo kreatywne. Hasło „wolność” w rozumieniu małych dzieci ma zupełnie inne znaczenie. Dziękujemy za zaproszenie na spotkanie autorskie, celem którego było upowszechnienie czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci.