Twoje IP: 3.229.122.166

Paź
Listy do przyszłości! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Renata Miler

W najbliższy czwartek odbędzie się Szkolny Etap Konkursu „Listy do przyszłości!”

Uczniowie, którzy zgłosili się do konkursu i dostarczyli do swojego Nauczyciela języka polskiego lub do p. R. Miler pisemne zgody rodziców na uczestniczenie w tym konkursie, spotkają się o godzinie 12.45 w sali 215 i w ciągu jednej lekcji napiszą list do swojego rówieśnika, który będzie żył w Polsce za 100 lat. Listy będą pisane odręcznie na okolicznościowym papierze listowym dostarczonym już przez Organizatora konkursu do naszej szkoły. List musi zmieścić się na jednej stronie A4, taki jest format papieru.

W ocenie uwzględnia się: poprawność ortograficzną, stylistyczną i interpunkcyjną, zachowanie wymagań wypowiedzi epistolograficznej, logiczne powiązanie całości wypowiedzi, poziom literacki Listu (bogactwo zastosowanych środków stylistycznych), oryginalność formułowania myśli.

100 najlepszych listów z 4 województw: śląskiego, dolnośląskiego, małopolskiego oraz opolskiego zostanie przechowanych w Kapsule Czasu na Wawelu. Być może będą to listy Naszych Uczniów! Fakt przeprowadzenia tego projektu zostanie zapisany w archiwach wawelskich z prośbą o odczytanie listów w 2118 roku.

Konkurs ma przypominać, że ślady zostawiane przez współczesne pokolenia wpływają na pomyślność przyszłych pokoleń. W ten sposób ma pomagać w kształtowaniu patriotycznych postaw w naszej szkole. Wszystkim Uczestnikom życzymy oryginalnych pomysłów!