Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj929
mod_vvisit_counterWczoraj3262
mod_vvisit_counterW tygodniu929
mod_vvisit_counterTydzień temu22507
mod_vvisit_counterW miesiącu47421
mod_vvisit_counterMiesiąc temu91432
mod_vvisit_counterRazem4776353

Online: 50
Twoje IP: 3.234.214.113
,
Dzisiaj mamy: Gru 16, 2019

25
Cze
2018
Świat Techniki - Ostrawa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Dąbrowa   

img 06W dniu 18.06.2018 nasza klasa 4b i klasa 5c wybrały się do muzeum Świat Techniki w Ostrawie w Republice Czeskiej.

Zbiórka pod szkołą była o 7:30, a chwilę później mieliśmy autobus. Po drodze widziałem Straż Graniczną, a w Czechach 3 wozy policyjne. Gdy dojechaliśmy na miejsce dostaliśmy fioletowe naklejki, które upoważniały nas do wstępu do muzeum. Gdy weszliśmy, mieliśmy czas wolny. Moją uwagę przykuł duży ekran, na którym zobaczyłem chłopca bawiącego się „magic ring” (magiczna sprężyna).

Po czasie wolnym zabrano nas do pierwszego pomieszczenia, a było to małe pomieszczenie odpoczynku. W drugim pomieszczeniu były klocki do składania, różne kształty i komputer, który odczuwał nasze emocje. Potem był teatr o dźwięku w języku czeskim, z panią, która nam tłumaczyła wszystko na język polski. W tym teatrze było przekłuwanie balonów z powietrzem, z tlenem, i z wodorem i tlenem. Potem wybrano dwóch ochotników do machania rurą, która wydawała dźwięki, i ochotnika do grania na szklankach. I to był koniec teatru. I jeszcze ostanie pomieszczenie ze z możliwością zeskanowania siebie, robienia swojego zdjęcia 3D i wysłania na swój adres e-mail.

Pod koniec obejrzeliśmy film o polowaniu zwierząt. Ciekawe było polowanie ptaków i ryb, np. ryba dorata chce złapać latające ryby, ale jak podpływa, latające ryby lecą w górę i wtedy ptaki mogą je zjeść, a jak latające ryby lądują w wodzie, wtedy ryba dorata je zjada.

Na koniec pobytu mieliśmy czas wolny, mogliśmy kupić lody i pamiątki. Ja kupiłem lody i magic ring – magiczną sprężynę. I droga powrotna. Nasze panie zebrały nas i poszliśmy do autobusu. Po drodze zobaczyliśmy latarnię obklejoną naklejkami - tymi, które upoważniały do wstępu do muzeum. Część z nas nakleiła, a część nie, ja nie nakleiłem naklejki. Wsiedliśmy do autobusu i odjechaliśmy. Podczas drogi powrotnej znowu widziałem dwa wozy policyjne. Pod szkołą wszyscy się rozeszli.

Moim zdaniem wycieczka do muzeum techniki była ciekawa i fajna, zobaczyliśmy film 3D o polowaniu ryb, gepardów, niedźwiedzi polarnych i innych zwierząt. Poznaliśmy dźwięki, które rozchodzą się po przebiciu balonów i dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy.

Jakub Dąbrowa kl.4b