Twoje IP: 34.232.62.209

Cze
Program profilaktyki wad postawy u dzieci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator

plakat„Wykrywanie i profilaktyka wad postawy u dzieci w wieku od 7 do 15 lat w Jastrzębiu-Zdroju”

Jest to program realizowany przez Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Jastrzębiu Zdroju w latach 2018-2021.

Program jest objęty patronatem Pani Prezydent Miasta Jastrzębia-Zdroju - Anny Hetman oraz jest dofinansowany ze środków EFS w ramach RPOWSL i realizowany w oparciu o „Program Zdrowego Kręgosłupa” - Regionalny Program Zdrowotny Województwa Śląskiego na lata 2017-2021 w zakresie wczesnego wykrywania deformacji kręgosłupa u dzieci w wieku szkolnym oraz edukacja w zakresie ergonomii w codziennym życiu dziecka.

Projekt zakłada trwające cztery lata badania przesiewowe w kierunku wykrywania wad postawy ciała u dzieci od pierwszej do ósmej klasy we wszystkich szkołach podstawowych w mieście Jastrzębie-Zdrój.

W RAMACH PROJEKTU DZIECI BĘDĄ MIAŁY ZAPEWNIONE:

• badanie przesiewowe w kierunku wykrywania wad postawy,
  • konsultację lekarską,
  • w razie potrzeby wykonanie zdjęcia RTG,
  • powtórną konsultację i diagnozę wykonaną przez lekarza specjalistę ortopedę lub specjalistę rehabilitacji,
  • edukację w zakresie ergonomii w codziennym życiu.

WARUNKIEM KONIECZNYM OBJĘCIA DZIECKA PROGRAMEM JEST PODPISANIE ZGODY PRZEZ RODZICA ORAZ WYPEŁNIENIE KWESTIONARIUSZA UCZESTNIKA!

Realizacja programu dostarczy wyczerpujących informacji na temat deformacji kręgosłupa u dzieci w wieku szkolnym od 7 do 15 roku życia w mieście Jastrzębie-Zdrój i umożliwi pokierowanie dzieci, które tego wymagają na dalsze specjalistyczne leczenie.