Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5789
mod_vvisit_counterWczoraj5647
mod_vvisit_counterW tygodniu15571
mod_vvisit_counterTydzień temu66659
mod_vvisit_counterW miesiącu15571
mod_vvisit_counterMiesiąc temu184427
mod_vvisit_counterRazem5477157

Online: 166
Twoje IP: 34.232.62.209
,
Dzisiaj mamy: Cze 03, 2020

11
Maj
2018
Tomek i Kuba piszą o spotkaniu z Michałem Rusinkiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Renata Miler   

img 11We wtorek 08.05.2018r. nasza klasa 4c oraz klasa 4b z panią Anią – naszą wychowawczynią, która uczy języka angielskiego i plastyki, z drugą panią Anią, która jest naszą szkolną bibliotekarką, i z panią Renatą, która uczy nas języka polskiego - poszliśmy do Miejskiej Biblioteki Publicznej na ulicy Wielkopolskiej 1a w Jastrzębiu – Zdroju - pisze Tomasz Łachut z klasy 4c w swojej relacji z wycieczki. Uczniowie wzięli udział w spotkaniu z pisarzem: „Michał Rusinek to słynny pisarz, który pisze wierszyki i książki dla dzieci. Napisał m.in. książki pt. „Wierszyki domowe”, „Jak Przekręcać i Przeklinać” i „Zaklęcie na w” wyjaśnia Tomek. Cała relacja Tomasza Łachuta znajduje się na stronie klasy 4c .

Również klasa 4b ma swoje sprawozdanie autorstwa Jakuba Dąbrowy; oto fragmenty: Kiedy doszliśmy na miejsce, wszyscy usiedli, pani bibliotekarka pokazała nam trzy ciekawe ławki, które przypominały książki. Kiedy skończyliśmy je oglądać, przyszedł pan Michał Rusinek, zaproszono nas do sali (…).Nasza klasa i inne siedziały już na miejscach, a wtedy wszedł pisarz. Pani bibliotekarka zabrała głos i powiedziała, że dzisiaj są urodziny biblioteki (70 lat) i dała mikrofon panu pisarzowi. Pan Michał Rusinek przedstawił się i powiedział, że cieszy się, że jest coś starszego od niego.

Na początku mówiliśmy o tym, co powinna mieć rymowanka i wiersz, potem były przymiotniki, czyli wymienialiśmy przymiotniki, a pan pisarz je zapisywał w opowiadaniu, które miało trochę luk. Kiedy skończyliśmy, to bardzo śmiesznie wyszło, bo były tam takie wyrazy jak: zabite okno, ruda kura i pierogowa czarownica...relacjonuje Kuba i tak podsumowuje: Moim zdaniem wyjście do Miejskiej Bibliotek Publicznej to fajny pomysł. Spotkaliśmy się już z drugim pisarzem w tym roku szkolnym i przy okazji zwiedziliśmy trochę Jastrzębia.

Tomek tak ocenia spotkanie: Sądzę, że wycieczka do biblioteki nam się udała i była bardzo dobrym pomysłem. Pan Michał okazał się bardzo mądrym i wartościowym człowiekiem. Mam zamiar przeczytać jego książkę.