Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3682
mod_vvisit_counterWczoraj3678
mod_vvisit_counterW tygodniu12664
mod_vvisit_counterTydzień temu18453
mod_vvisit_counterW miesiącu47976
mod_vvisit_counterMiesiąc temu88148
mod_vvisit_counterRazem4317541

Online: 38
Twoje IP: 54.211.135.32
,
Dzisiaj mamy: Lip 17, 2019

09
Maj
2018
Warsztaty muzyczne „Muzyka świata – Orient”. Warsztaty ekologiczne „Rzeka wiedzy” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Bańka   

img 3827 kwietnia uczestniczyliśmy w warsztatach muzycznych „Muzyka świata – Orient” zorganizowanych w Mediatece Miejskiej Biblioteki Publicznej w ramach Międzynarodowych Dni Jazzu JAZZtrzębie Festiwal 2018. Mieliśmy przyjemność spędzić czas w towarzystwie chińskiej instrumentalistki Xu Fengxia oraz gitarzysty jazzowego Przemysława Strączka. Wysłuchaliśmy gry na tradycyjnych instrumentach azjatyckich guzheng’u i sanxianie oraz śpiewu orientalnego utrzymanego w konwencji ethno jazzu. Wykorzystując przyniesione ze sobą instrumenty włączyliśmy się w improwizację muzyczną z udziałem wszystkich uczestników warsztatu.

Odwiedziliśmy również Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakładzie Ochrony Wód Ruptawa. Po części teoretycznej odbywającej się w interaktywnej sali dydaktycznej zwiedziliśmy plenerową ścieżkę edukacyjną „Rzeka wiedzy”. Zajęcia podwyższyły naszą świadomość ekologiczną i zachęciły do nieustannego podejmowania pozytywnych działań w zakresie ochrony środowiska.

To inspirujący dzień.