Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj116
mod_vvisit_counterWczoraj3018
mod_vvisit_counterW tygodniu15564
mod_vvisit_counterTydzień temu19845
mod_vvisit_counterW miesiącu57874
mod_vvisit_counterMiesiąc temu88677
mod_vvisit_counterRazem4502861

Online: 37
Twoje IP: 3.80.4.76
,
Dzisiaj mamy: Wrz 20, 2019

12
Kwi
2018
Zajęcia Aikido PDF Drukuj Email
Wpisany przez Alina Pochcioł   

W dniu 23.03.2018r klasa 7a uczestniczyła w zajęciach aikido w ramach wychowania fizycznego. Zajęcia poprowadził pan January Londwig 2 dan Aikido Aikikai , instruktor Polskiej Federacji Aikido. Lekcję rozpoczął od rozruchu, czyli rozgrzania stawów, przedstawił również zarys historii aikido oraz różnicy pomiędzy sportem a sztuką walki.
   Trening w parach jest nieodzownym elementem na zajęciach aikido, a więc ćwiczono kontakt pomiędzy sobą oraz oswobadzanie z uchwytu. Przewroty w przód „mayukemi” oraz przewroty w tył „uschiro ukemi” z pozycji stojącej – „tenchi waza” różnią się od wykonywanych na lekcji wychowania fizycznego. Trudniejszymi technikami są techniki samoobrony. Przedstawiono „schicho-nage” oraz unieruchomienie „kote-gaeyschi”.
       Dziękujemy p. Januaremu Londwig za przeprowadzenie ciekawych i interesujących zajęć.