Mar
2018
Juniorzy JKH drudzy w Polsce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Bernacki

Zaledwie 2 tygodnie temu juniorzy młodsi JKH GKS Jastrzębie zdobyli złoty medal w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. To nie koniec sukcesów naszych absolwentów grających w tym klubie hokejowym. W kategorii junior mamy Wicemistrza Polski!!! W niedzielne popołudnie zespół JKH GKS Jastrzębie uległ w finale drużynie UKH Unii Oświęcim 4:5. W połowie meczu oświęcimianie wygrywali już 5:1, ale hokeiści nie poddali się i doprowadzili na 5 minut przed końcem spotkania do wyniku 4:5. Pomimo sytuacji strzeleckich bramka wyrównująca nie padła – srebrny medal Mistrzostw Polski dla JKH. Brązowy krążek powędrował do drużyny Zagłębie Sosnowiec, która w "małym finale" pokonała Polonię Bytom. Najlepszym napastnikiem Mistrzostw Polski Juniorów uznano Dominika Pasia.

W złotej drużynie zagrało aż 16 absolwentów naszej szkoły: Załucki Oskar, Blanik Jakub, Jarosz Dominik, Wywiał Adam, Michałowski Jakub, Pelaczyk Patryk, Paś Dominik, Kapusta Łukasz, Witas Gracjan, Misterkiewicz Kamil, Sołtys Jan, Kot Antoni, Cieśla Kamil, Wróblewski Dawid, Borowiak Adam, Płachetka Marcin.