Twoje IP: 35.175.191.72

Paź
Pierwsze kroki w Akademii Uczniowskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Sobol

Udział w projekcie bierze 28 uczniów z klas Ib i Ic Gimnazjum. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna z tych grup już od października aktywnie uczestniczy w Szkolnym Kole Naukowym (SKN).

au1

Jesteśmy po pierwszym logowaniu i zakończyliśmy z sukcesem I etap wspólnego „Eksperymentowania i wspólnego nauczania na lekcjach matematyki". Klasa doskonaliła swoją wiedzę i umiejętności obliczania procentów poprzez układanie domina.

Głównym celem Akademii Uczniowskiej jest pogłębienie wiedzy i umiejętności gimnazjalistów w zakresie przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki, poprzez realizację ciekawych doświadczeń oraz projektów wzajemnego nauczania.

au2

W Akademii Uczniowskiej rozróżniamy 4 rodzaje doświadczeń:

1. eksperyment,
  2. obserwacja,
  3. gra dydaktyczna,
  4. zajęcia z pytaniem problemowym.

Wszystkie zajęcia prowadzone w ramach Akademii Uczniowskiej związane są z podstawą programową z: biologii, chemii, fizyki bądź matematyki. Kolejnym etapem było podzielenie uczniów na trzy grupy

au4

Grupa 1 i 2 przygotowywać będzie doświadczenia, a grupa 3 projekt wzajemnego nauczania. Nad prawidłową pracą każdej z grup czuwa nauczyciel prowadzący SKN, który wyjaśnia ogólne zasady pracy związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem doświadczeń.

au5

Uczniowie prowadzą dziennik pokładowy, w którym zamieszczają notatki dotyczące ich doświadczeń. Nasi gimnazjaliści pracujący w poszczególnych grupach mają nowatorskie pomysły na przygotowanie doświadczenia, każdy z nich jest dobrze widziany. Już za niedługo pierwsze ich doświadczenia na forum klasy, jako opiekun SKN z matematyki życzę POWODZENIA!!!