Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj388
mod_vvisit_counterWczoraj2619
mod_vvisit_counterW tygodniu18568
mod_vvisit_counterTydzień temu18240
mod_vvisit_counterW miesiącu56424
mod_vvisit_counterMiesiąc temu88148
mod_vvisit_counterRazem4325989

Online: 38
Twoje IP: 107.23.37.199
,
Dzisiaj mamy: Lip 21, 2019

18
Paź
2010
Pierwsze kroki w Akademii Uczniowskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Sobol   

Udział w projekcie bierze 28 uczniów z klas Ib i Ic Gimnazjum. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna z tych grup już od października aktywnie uczestniczy w Szkolnym Kole Naukowym (SKN).


au1

 

Jesteśmy po pierwszym logowaniu i zakończyliśmy z sukcesem I etap wspólnego „Eksperymentowania i wspólnego nauczania na lekcjach matematyki". Klasa doskonaliła swoją wiedzę i umiejętności obliczania procentów poprzez układanie domina.

 

 

 

 

 

Głównym celem Akademii Uczniowskiej jest pogłębienie wiedzy i umiejętności gimnazjalistów w zakresie przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki, poprzez realizację ciekawych doświadczeń oraz projektów wzajemnego nauczania.

au2

 

W Akademii Uczniowskiej rozróżniamy 4 rodzaje doświadczeń:

  1. eksperyment,
  2. obserwacja,
  3. gra dydaktyczna,
  4. zajęcia z pytaniem problemowym.

Wszystkie zajęcia prowadzone w ramach Akademii Uczniowskiej związane są z podstawą programową z: biologii, chemii, fizyki bądź matematyki. Kolejnym etapem było podzielenie uczniów na trzy grupy

au4

 

Grupa 1 i 2 przygotowywać będzie doświadczenia, a grupa 3 projekt wzajemnego nauczania. Nad prawidłową pracą każdej z grup czuwa nauczyciel prowadzący SKN, który wyjaśnia ogólne zasady pracy związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem doświadczeń.

au5

 

 

Uczniowie prowadzą dziennik pokładowy, w którym zamieszczają notatki dotyczące ich doświadczeń. Nasi gimnazjaliści pracujący w poszczególnych grupach mają nowatorskie pomysły na przygotowanie doświadczenia, każdy z nich jest dobrze widziany. Już za niedługo pierwsze ich doświadczenia na forum klasy, jako opiekun SKN z matematyki życzę POWODZENIA!!!