Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1398
mod_vvisit_counterWczoraj3142
mod_vvisit_counterW tygodniu14391
mod_vvisit_counterTydzień temu33516
mod_vvisit_counterW miesiącu22113
mod_vvisit_counterMiesiąc temu112108
mod_vvisit_counterRazem5741370

Online: 43
Twoje IP: 54.236.59.154
,
Dzisiaj mamy: Sie 07, 2020

27
Mar
2017
JKH kontra czesko-słowacki hokej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Bernacki   

img 07W dniach 24-26 marca br. drużyna JKH rocznika 2007 (wśród nich 14 uczniów naszej szkoły) uczestniczyła w międzynarodowym turnieju hokeja na lodzie we Frýdku-Místku. W zawodach rywalizowało aż 12 zespołów z Czech, Słowacji, Słowenii, jedynym przedstawicielem Polski był JKH GKS Jastrzębie.

W fazie grupowej JKH odnotował dwa zwycięstwa i jedną porażkę, co dało awans do play-off z 4 miejsca. W ćwierćfinale jastrzębianie zmierzyli się z gospodarzami turnieju HC Frýdek- Místek. Po zaciętym i emocjonującym meczu to polski klub cieszył się ze zwycięstwa 4:3 po karnych. Zwycięstwo to pozwoliła awansować do półfinału, gdzie czekała już drużyna TJ Český Těšín (zasilona zawodnikami z Poruby Ostrava i Bohumina). Wyrównany bój o finał nie był po myśli JKH, nie pomógł nawet manewr wycofania bramkarza, który skończył się utratą trzeciej bramki. W „małym finale” górą byli hokeiści czeskiego HC Vítkovice, którzy wygrali 4:1. Zwycięzcą turnieju została drużyna Hokej Uherský Ostroh.

 

„Występ drużyny należy ocenić na 5 z plusem. Konfrontacja z sąsiadami zza południowej granicy miała charakter wyrównany. Warto dodać, że HC Frýdek Místek to zwycięzca a HC Vítkovice Ridera to trzecia drużyna tegorocznych rozgrywek Ligi Śląsko-Morawskiej w tej kategorii wiekowej. Jest oczywiście jeszcze dużo do poprawy, ale mnie osobiście postawa drużyny zadawala. Oby więcej okazji do występów w takich turniejach. Ten stał naprawdę na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym” – powiedział trener Mariusz Bernacki.

Wyniki meczów grupowych z udziałem JKH:

HK Nový Jičín-JKH 3:8
TEAM 21 – JKH 6:1
HC Stadion Vrchlabí-JKH 1:4
Ćwierćfinał HC Frýdek-Místek-JKH 3:4k

Półfinał

TJ Český Těšín-JKH 3:0

Mecz o 3 miejsce

HC Vítkovice Ridera-JKH 4:1

Ostateczna klasyfikacja turnieju

1. Hokej Uherský Ostroh (CZ)
2. TJ Český Těšín (CZ)
3. HC Vítkovice Ridera (CZ)
4. JKH GKS Jastrzebie
5. HC Frýdek - Místek (CZ)
6. HC Stadion Vrchlabí (CZ)
7. HCM Warrior Brno (CZ)
8. TEAM 21 (SK)
9. HCM Jaroměř (CZ)
10. HK Dukla Trenčín (SK)
11. HK Olimpia Lublaň (SLO)
12. HK Ďáblíci Nový Jičín (CZ)

Skład JKH: Kacper Michalski - Wiktor Makuła - Edyta Cybula - Igor Hareńczyk - Patryk Kaczmarski - Michał Kapiński - Adam Leśniok – Oskar Magner - Mikołaj Osiadły - Filip Oskwarek - Czesław Pasoń - Paweł Skrobiś - Mateusz Wasylkowski - Filip Wojciechowski - Wiktor Zając, Filip Chrobociński, Jakub Czyż, Jeremi Majchrzak. Trenerzy: Mariusz Bernacki, Jacek Chrabański.