Twoje IP: 3.229.122.166

Mar
Konkurs Recytatorski Poezji Jana Brzechwy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kamila Pasoń

f w 36312 40072Jak co roku, zapraszamy wszystkich uczniów klas 1-3, do wzięcia udziału w

Szkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Jana Brzechwy "BRZECHWA DZIECIOM"

Konkurs odbędzie się w trzech etapach:

I etap konkursu -eliminacje- odbędą się w czwartek- 6 kwietnia 2017r. , g.11.45, sala nr 10

II etap - finał-  odbędzie się we wtorek 11 kwietnia 2017r. w holu- parter szkoły.

III etap- miejski 27 kwietnia 2017r.

Szczegóły w regulaminie.

Informacja dla uczestników:

-Szeroki wybór repertuaru- poezji Jana Brzechwy znajdziecie w bibliotece szkolnej.

-Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do środy- 5 kwietnia- włącznie (s.10, p. Kamila Pasoń, p. Joanna Skubis)

-Pamiętajcie o rekwizytach :)

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie!

REGULAMIN KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI JANA BRZECHWY "BRZECHWA DZIECIOM"

1. Nazwa konkursu: Szkolny Konkurs recytatorski: ,,Brzechwa dzieciom” Organizatorem są nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: p. J. Skubis, p. K. Pasoń

2. Cele konkursu: - popularyzowanie twórczości Jana Brzechwy, - promowanie i rozwijanie zdolności recytatorskich, - zainteresowanie uczniów poezją, - zachęcanie do występów na scenie, - prezentacja umiejętności dzieci, - kształtowanie kultury słowa i postaw prospołecznych.

3. Zasady uczestnictwa: - konkurs przeznaczony jest dla wszystkich chętnych uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej.  Podczas eliminacji powołane jury wyłoni finalistów, którzy zaprezentują się podczas szkolnego finału 11 kwietnia. Konkurs będzie miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego Jana Brzechwy.

4.  Przebieg konkursu

a) I etap: eliminacje  -odbędą się w czwartek- 6 kwietnia 2017r. , g.11.45, sala nr 10

b) II etap: finał konkursu - odbędzie się we wtorek 11 kwietnia 2017r. w holu- parter szkoły.

c) III etap- miejski 27 kwietnia 2017r.

5. Kryteria oceny:

Komisja dokonuje oceny wg następujących kryteriów: - dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, - interpretacja tekstu, - kultura słowa, - ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój).

6. Nagrody dla laureatów Laureaci I, II, III miejsca otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostałym uczestnikom konkursu zostaną wręczone dyplomy- podziękowania.

Zapraszamy !   Zapraszamy!     Zapraszamy !      Zapraszamy!