Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj921
mod_vvisit_counterWczoraj3186
mod_vvisit_counterW tygodniu7352
mod_vvisit_counterTydzień temu22444
mod_vvisit_counterW miesiącu37518
mod_vvisit_counterMiesiąc temu112108
mod_vvisit_counterRazem5756775

Online: 34
Twoje IP: 3.235.107.209
,
Dzisiaj mamy: Sie 12, 2020

eTwinning – “Show me your school” – Pokaż mi swoją szkołę. PDF Drukuj Email
Niedziela, 12 Marzec 2017 21:45

https://padlet.com/user_1412625417/pt0bh6td9u4v

Program Unii Europejskiej eTwinning pomaga stworzyć społeczność szkół europejskich. Oferuje on platformę współpracy, na której uczniowie z nauczycielami realizują międzynarodowe projekty. W odróżnieniu od Comeniusa czy Erasmusa Plus szkoły nie otrzymują grantów na realizację projektów, ponieważ cała praca odbywa się w przestrzeni  wirtualnej. Zasady są proste: szkoła rejestruje się na platformie i albo zgłasza się z własnym projektem, albo wybiera spośród projektów innych szkół.  Projekt musi zostać zaakceptowany przez krajowe biuro organizatora. Realizacja projektu jest potwierdzona odpowiednim certyfikatem.  Zespół Szkół nr 11 rozpoczął swoją eTwinningową działalność już ponad dziesięć lat temu. Wówczas wspólnie z szkołami: ze Słowenii, Czech, Szwecji i Węgier zrealizowaliśmy  pierwszy projekt – „The Golden Key” – międzynarodowy konkurs języka angielskiego. Obecnie kilka klas  uczestniczy w różnych działaniach. Projekt „Show me you School” – „Pokaż mi swoją szkołę” realizują uczniowie klasy 4A. Początkowo naszym głównym partnerem była włoska szkoła. Ascoli Piceno to starożytne miasto położone w górach. Niestety uczniowie mieli dłuższą przerwę w nauce z powodu trzęsienia ziemi, co zostało przedstawione na rysunku. Miasto mniejsze o połowę od Jastrzębia-Zdroju, za to z katedrą, marmurowymi pałacami i bramami jest zupełnym przeciwieństwem miejscowości naszego drugiego partnera – szkoły w Slobozi, w Mołdawii. Porównując plany lekcji między szkołami, dowiedzieliśmy się, że uczniowie we włoskiej szkole czytają jako lekturę „Dzienniki” Anny Frank. Natomiast uczniowie mołdawscy objęci są nauczaniem początkowym od klasy pierwszej  do czwartej włącznie. Dlatego w szkole spędzają o osiem godzin mniej niż ich polscy koledzy, a lektury zagranicznych pisarze przeczytają dopiero w klasie siódmej.  Niedawno dołączyła do nas szkoła z Ukrainy. Jesteśmy ciekawi jak tam wyglądają lekcje.  Nasza szkoła bardzo podobała się eTwinningowym partnerom. 

 

b711ad7b9 optbac129ef

Sala gimnastyczna

bcdfad6f opt

b2a6589f optbf11b2ecfb5e1da7f opt

b3ab4f17 optb8a2a26f opt

b6abf3bf opt