Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2425
mod_vvisit_counterWczoraj5647
mod_vvisit_counterW tygodniu12207
mod_vvisit_counterTydzień temu66659
mod_vvisit_counterW miesiącu12207
mod_vvisit_counterMiesiąc temu184427
mod_vvisit_counterRazem5473793

Online: 90
Twoje IP: 34.232.62.209
,
Dzisiaj mamy: Cze 03, 2020

02
Mar
2017
Srebro w Czerkawski Cup PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Bernacki   

img 01Dobre wiadomości napłynęły w środę z Warszawy, gdzie zakończył się III CZERKAWSKI CUP NA ZIMOWYM NARODOWYM – 2017 Ogólnopolski Turniej Mini Hokeja na Lodzie. W turnieju rywalizowali zawodnicy z rocznika 2007 i młodsi (wśród nich 13 uczniów naszej szkoły).

W finale tej imprezy młodzi hokeiści JKH GKS Jastrzębie ulegli po zaciętym boju MOSM Tychy 3:4, co oznaczało zajęcie drugiego miejsca w Polsce! Drużyna MMKS Podhale Nowy Targ po wygranej z UKH Unia Oświęcim (3:1) zajęła trzecią lokatę.

O awans do turnieju głównego w Warszawie młodzi hokeiści JKH GKS Jastrzębie musieli rozegrać eliminacje, które odbyły się w grudniu ubiegłego roku w Opolu. Tam jastrzębianie ulegli tylko MOSM Tychy 1:2 i z drugiego miejsca uzyskali promocję do finałów rozgrywanych na Stadionie Narodowym w Warszawie, który na czas zimy zmienia się w Zimowy Narodowy.

Jastrzębianie pod opieką Mariusza Bernackiego i Jacka Chrabańskiego w fazie grupowej odnieśli 3 zwycięstwa i remis. Pierwsze miejsce w grupie sprawiło, że w półfinale nasza drużyna zmierzyła się z UKH Unia Oświęcim. Również i ten zespół nie stanowił dla naszej drużyny dużej przeszkody i po zwycięstwie 4:1 JKH zameldował się w finale. Tam już czekał drugi zespół poprzedniej edycji - MOSM Tychy. Podobnie jak w eliminacjach to tyszanie minimalnie byli lepsi o jedną bramkę. Początek spotkania należał do obrońców trofeum, bowiem JKH prowadził już 2:0. Kolejne 4 gole strzelali jednak zawodnicy MOSM Tychy. W ostatniej zmianie bramkę kontaktową zdobył Jakub Czyż (zanotował hat-tricka w meczu finałowym), ale na wyrównanie zwyczajnie brakło już czasu.

 

 

Zawodnik JKH Kacper Michalski uznany został za najlepszego bramkarza turnieju. Nagrodę indywidualną otrzymał również Mikołaj Osiadły – uznany za najlepszego zawodnika jastrzębskiej drużyny. Drużyna JKH wśród 24 zespołów z całej Polski (aż tyle drużyn uczestniczyło w kwalifikacjach do turnieju finałowego) okazała się druga w kraju. Dziękujemy za wsparcie finansowe wyjazdu firmie Progres Automatyka.

Wyniki rywalizacji grupowej JKH:
JKH GKS Jastrzębie - KH Legia Warszawa 3:0
Bramki dla JKH: Osiadły-2, Chrobociński

JKH GKS Jastrzębie - UKS Olivia 17 Gdańsk 2:2
Bramki dla JKH: Leśniok, Osiadły

JKH GKS Jastrzębie - UKS MOSiR Niedźwiadki Sanok 3:0
Bramka dla JKH: Pasoń, Zając, Damczyk

JKH GKS Jastrzębie - MMKS Podhale Nowy Targ 2:0
Bramki dla JKH: Czyż, Osiadły

Półfinał:
JKH GKS Jastrzębie – UKH Unia Oświęcim 4:1
Bramki dla JKH: Osiadły-2, Zając, Majchrzak

Finał:
JKH GKS Jastrzębie - MOSM Tychy 3:4
Bramki dla JKH: Czyż-3

Skład JKH: Kacper Michalski, Wiktor Makuła, Błażej Damczyk - Igor Hareńczyk - Patryk Kaczmarski - Michał Kapiński - Adam Leśniok -  Mikołaj Osiadły - Filip Oskwarek - Czesław Pasoń - Filip Petlakowski - Paweł Skrobiś - Mateusz Wasylkowski - Filip Wojciechowski - Wiktor Zając, Filip Chrobociński, Jakub Czyż, Jeremi Majchrzak, Tymoteusz Krawiec.