Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj660
mod_vvisit_counterWczoraj3186
mod_vvisit_counterW tygodniu7091
mod_vvisit_counterTydzień temu22444
mod_vvisit_counterW miesiącu37257
mod_vvisit_counterMiesiąc temu112108
mod_vvisit_counterRazem5756514

Online: 63
Twoje IP: 18.233.111.242
,
Dzisiaj mamy: Sie 12, 2020

Brazylijskie gry i tańce PDF Drukuj Email
Czwartek, 02 Luty 2017 20:08

DSCN2953-001Języki obce: Nowa podstawa programowa nawiązuje do  poziomów biegłości w zakresie poszczególnych umiejętności językowych określonych w Europejskim Systemie Opisu Kształcenia Językowego: uczenie się, nauczanie, ocenianie (ESOKJ). W przypadku klas młodszych zalecane jest korzystanie z „Portfolio językowego”. Już trzy lata temu właśnie taki dokument tworzyli uczniowie w klasie IV.

Obecni czwartoklasiści w swojej „Biografii Językowej” będą mogli w rubryce „Moje kontakty z osobami z innych kultur” napisać, że spotkali się w szkole z nauczycielkami z Indonezji i Brazylii; posługiwali się językiem angielskim; nauczyli się przedstawiać po indonezyjsku (Nama Saya Adalah – Nazywam się, Selamat Tinggal -  Do widzenia!) i portugalsku  (obrigado – dziękuję, por favor – proszę, Adeus! - Do widzenia! Chamo-me … - Nazywam się…).

Ostatnią z trzech lekcji  w tym tygodniu w klasie czwartej prowadziła Joyce z Brazylii. Najpierw obserwowała jak wygląda lekcja języka angielskiego w polskiej szkole z wykorzystaniem interaktywnego podręcznika. Następnie sama opowiedziała o swoim kraju i zaproponowała najpopularniejszą brazylijską grę.  

Wizyty niezwykłych nauczycielek być może zachęcą naszych uczniów do wyprawy do puszczy amazońskiej, gdzie zobaczą anakondy i manaty lub  zobaczą wulkany i warany z Komodo w Indonezji. A jeśli zechcą podziwiać tańce, to oba kraje  mają bogatą ofertę – brazylijski karnawał lub tradycyjne tańce na wyspie Bali.

Jakkolwiek potoczą się losy uczniów, nasza szkoła ofiarowała im niezwykłą okazję spotkania różnych kultur dzięki studentkom-wolontariuszkom AIESEC.