Twoje IP: 3.227.254.12
Dzisiaj mamy: Wrz 22, 2019

Indonezyjskie gry i tańce PDF Drukuj Email
Środa, 01 Luty 2017 20:14

DSCN2942Kolejny dzień Desi, studentka uniwersytetu w Jakarcie, prowadziła m.in. w klasach 4A i IA. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej o kulturze Indonezji. Desi była nauczycielką i jednocześnie uczennicą. Chętnie uczyła się polskich słów i tańców.  Dziewczynkom spodobała się tradycyjna spódnica z batiku. Batik to technika malarska. Przypomina nasze polskie malowanie jaj wielkanocnych metodą nanoszenia wosku i kolejnych  kąpieli w barwnikach. Podobnie tworzy się wzorzyste tkaniny. Indonezyjski batik jest wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa ludzkości.

Chociaż lekcje języka angielskiego wyglądały na świetną zabawę, to jednak podstawa programowa została zrealizowana, w szczególności wymagania: 9. Uczeń dokonuje samooceny… 10. Uczeń współdziała w grupie … 12. Uczeń stosuje strategie komunikacyjne (np. domyślanie się znaczenia wyrazów… i strategie kompensacyjne np. środki niewerbalne) w przypadku, gdy nie zna wyrazu.

Za oknami zima, a w szkole gorące azjatyckie rytmy.  Lekcja tańca to świetna okazja do uświadomienia sobie, że dobrze byłoby poznać dodatkowe słownictwo związane na przykład z tańcem.  (step, move, movement, you can choose, we catch you…). Każdy chciał zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.