Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj840
mod_vvisit_counterWczoraj3147
mod_vvisit_counterW tygodniu7082
mod_vvisit_counterTydzień temu21215
mod_vvisit_counterW miesiącu52417
mod_vvisit_counterMiesiąc temu88677
mod_vvisit_counterRazem4497404

Online: 49
Twoje IP: 18.206.194.83
,
Dzisiaj mamy: Wrz 18, 2019

01
Lut
2017
Niezwykła nauczycielka z Brazylii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Danuta Radomska-Filipek   

img 01Drugą wolontariuszką AIESEC, która w tym tygodniu spotyka się z naszymi uczniami jest studentka Joyce z Brazylii. Wczoraj poprowadziła lekcję języka angielskiego w klasie IIIB. Na co dzień Joyce mieszka w Manaus, prawie dwumilionowym mieście, stolicy Amazonii. Położone w środku lasów deszczowych, nad rzeką Rio Negro, oddalone o 1200 km od morza, Manaus zawdzięcza swój rozkwit kauczukowi. Dla dziewiętnastoletniej studentki wyprawa do Polski jest równie egzotyczna jak nasza do Amazonii. Tutaj po raz pierwszy zobaczyła śnieg. Joyce opowiedziała o swoim kraju, który zajmuje 5 miejsce na świecie pod względem powierzchni i ludności. Ludności bardzo zróżnicowanej pod względem etnicznym, o czy świadczy jej własne pochodzenie. Była to kolejna lekcja geografii i historii w języku angielskim.