Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj323
mod_vvisit_counterWczoraj2730
mod_vvisit_counterW tygodniu9135
mod_vvisit_counterTydzień temu22829
mod_vvisit_counterW miesiącu58243
mod_vvisit_counterMiesiąc temu90449
mod_vvisit_counterRazem4239660

Online: 42
Twoje IP: 3.90.207.89
,
Dzisiaj mamy: Cze 20, 2019

30
Sty
2017
Niezwykła nauczycielka z Indonezji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Danuta Radomska-Filipek   

DSCN2863Jastrzębscy uczniowie nie mają zbyt wiele okazji, aby wykorzystać w praktyce znajomość języka angielskiego. Pani Agnieszka Sunita zaprosiła wolontariuszy AIESEC do naszej szkoły.  W poniedziałek indonezyjska studentka Desi poprowadziła lekcje w klasie 4A i IB. Można powiedzieć, że była to lekcja geografii i przyrody w języku angielskim, czyli metoda CLIL. Desi przedstawiła swój kraj; pokazała położenie na mapie świata. Indonezja ma flagę bardzo podobną do polskiej  - czerwono-białą. Powierzchnia kraju wynosi  blisko 2 miliony km kwadratowych i dlatego obowiązują tam aż trzy strefy czasowe. Podczas prezentacji zobaczyliśmy charakterystyczne krajobrazy, faunę (między innymi największą na świecie jaszczurkę – komodo)  i florę (największy na świecie kwiat). Widzieliśmy piaszczyste plaże, błękitne morze i wulkany. Desi nauczyła nas też kilku zwrotów w oficjalnym języku bamasa.