Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj657
mod_vvisit_counterWczoraj3186
mod_vvisit_counterW tygodniu7088
mod_vvisit_counterTydzień temu22444
mod_vvisit_counterW miesiącu37254
mod_vvisit_counterMiesiąc temu112108
mod_vvisit_counterRazem5756511

Online: 63
Twoje IP: 18.233.111.242
,
Dzisiaj mamy: Sie 12, 2020

09
Sty
2017
Gimnazjaliści w przedszkolu- odsłona druga PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Madeksza   

img 28MAGIA ŚWIĄT

Już po raz drugi nasi podopieczni mieli okazję wejść w rolę pedagogów. Tym razem spotkanie w przedszkolu przebiegało w duchu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Na wstępie naszej wizyty przedstawiona została prezentacja, która miała na celu zapoznanie dzieci z niemiecką tradycją bożonarodzeniową i porównanie jej z polskimi zwyczajami.

Odśpiewaliśmy wspólnie austriacką kolędę „Cicha noc”, która po raz pierwszy została wykonana w języku niemieckim. Po chóralnym kolędowaniu gimnazjaliści przygotowali swoim młodszym kolegom degustację niemieckich potraw świątecznych. Dzieci poznały smak Lebkuchen, Weihnachtsstollen, Spekulatius, Zimt i innych smakołyków, ale największym zainteresowaniem cieszył się Adventskalender wypełniony po brzegi czekoladkami.

Kiedy już małe brzuszki nieco się zapełniły, przystąpiliśmy do nauki. Paula, Wiktoria, Marcin, Adam i Przemek cierpliwie tłumaczyli znaczenie takich słówek jak: Weihnachtsmann, Geschenk, Glaskugel, Weihnachtsbaum czy Schneemann. Po wytężonej pracy umysłowej, przyszedł czas na sporządzenie kartek świątecznych, które zostały wysłane do przedszkolaków w Niemczech, Czechach i Szwecji. W naszych kartkach, oprócz własnoręcznych podpisów dzieci i naszej młodzieży, znalazły się również życzenia po polsku i niemiecku. Okazało się bowiem, że nie tylko my uczymy się niemieckiego.

Na zakończenie naszego spotkania, grupę „Tygrysków” czekała nie lada niespodzianka- strojenie niemieckich Lebkuchen, które później zostały powieszone na choince.

Naszą współpracę uważamy za niezwykle udaną. Dziękujemy pani Dyrektor przedszkola- p. Marii Papierok oraz wychowawczyni grupy- pani Sonii Szkatule za owocną współpracę oraz gościnność i życzymy dużo szczęścia w Nowym Roku.