Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj60
mod_vvisit_counterWczoraj2758
mod_vvisit_counterW tygodniu15530
mod_vvisit_counterTydzień temu18453
mod_vvisit_counterW miesiącu50842
mod_vvisit_counterMiesiąc temu88148
mod_vvisit_counterRazem4320407

Online: 38
Twoje IP: 34.229.24.100
,
Dzisiaj mamy: Lip 19, 2019

13
Gru
2016
4A: Kultura krajów anglojęzycznych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Danuta Radomska-Filipek   

Nauka języka obcego to nie tylko poznawanie nowych słówek i zasad gramatyki, ale także „podstawowej wiedzy o krajach, społeczeństwach i kulturach społeczności, które się posługują danym językiem obcym  ….”.  Tyle mówi Podstawa programowa w zakresie języka obcego. Każdy podręcznik do nauki języka angielskiego zawiera lekcje na tematy związane z kulturą.  W praktyce słówka znacznie szybciej wchodzą do głowy, gdy są kojarzone z jakimś wydarzeniem.

We wrześniu dowiedzieliśmy się o 350 rocznicy wielkiego pożaru Londynu i śpiewaliśmy piosenkę „London’s burning". W październiku mieliśmy  lekcję związaną z Halloween i tworzeniem mumii. W ostatni czwartek listopada zapoznaliśmy się z historią  Thanksgiving Day, czyli amerykańskim  Świętem Dziękczynienia.  Dowiedzieliśmy się o pierwszych osadnikach, którzy przybyli z Anglii do Ameryki i ich wspólnej uczcie z Indianami. Nasza uczta w Sali 115 była nieco skromniejsza:  orzechy, czekoladki , winogrona i ciasteczka zamiast indyka i pumpkin pie, ale wszystko zniknęło tak błyskawicznie, że pani nie zdążyła nawet zrobić zdjęcia.

Grudzień to kolejna niespodzianka  związana z Christmas. Najpierw oglądaliśmy film „The Snowman” o magicznej podróży James z bałwankiem. (Książkę można wypożyczyć w szkolnej bibliotece.) Potem do naszej klasy zawitał Mikołaj. Pojawił się tak szybko, że nawet nie zdążyliśmy go zobaczyć, ale prezenty pozostawił. Jednak nowych słówek musimy nauczyć się sami.