Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2396
mod_vvisit_counterWczoraj3249
mod_vvisit_counterW tygodniu5645
mod_vvisit_counterTydzień temu23719
mod_vvisit_counterW miesiącu72214
mod_vvisit_counterMiesiąc temu92297
mod_vvisit_counterRazem4609498

Online: 46
Twoje IP: 34.204.171.108
,
Dzisiaj mamy: Paź 22, 2019

4A: Kultura krajów anglojęzycznych PDF Drukuj Email
Wtorek, 13 Grudzień 2016 07:44

Nauka języka obcego to nie tylko poznawanie nowych słówek i zasad gramatyki, ale także „podstawowej wiedzy o krajach, społeczeństwach i kulturach społeczności, które się posługują danym językiem obcym  ….”.  Tyle mówi Podstawa programowa w zakresie języka obcego. Każdy podręcznik do nauki języka angielskiego zawiera lekcje na tematy związane z kulturą.  W praktyce słówka znacznie szybciej wchodzą do głowy, gdy są kojarzone z jakimś wydarzeniem.

We wrześniu dowiedzieliśmy się o 350 rocznicy wielkiego pożaru Londynu i śpiewaliśmy piosenkę „London’s burning". W październiku mieliśmy  lekcję związaną z Halloween i tworzeniem mumii. W ostatni czwartek listopada zapoznaliśmy się z historią  Thanksgiving Day, czyli amerykańskim  Świętem Dziękczynienia.  Dowiedzieliśmy się o pierwszych osadnikach, którzy przybyli z Anglii do Ameryki i ich wspólnej uczcie z Indianami. Nasza uczta w Sali 115 była nieco skromniejsza:  orzechy, czekoladki , winogrona i ciasteczka zamiast indyka i pumpkin pie, ale wszystko zniknęło tak błyskawicznie, że pani nie zdążyła nawet zrobić zdjęcia.

Grudzień to kolejna niespodzianka  związana z Christmas. Najpierw oglądaliśmy film „The Snowman” o magicznej podróży James z bałwankiem. (Książkę można wypożyczyć w szkolnej bibliotece.) Potem do naszej klasy zawitał Mikołaj. Pojawił się tak szybko, że nawet nie zdążyliśmy go zobaczyć, ale prezenty pozostawił. Jednak nowych słówek musimy nauczyć się sami.