Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3274
mod_vvisit_counterWczoraj3450
mod_vvisit_counterW tygodniu6724
mod_vvisit_counterTydzień temu27655
mod_vvisit_counterW miesiącu71215
mod_vvisit_counterMiesiąc temu118152
mod_vvisit_counterRazem5023540

Online: 56
Twoje IP: 35.175.113.29
,
Dzisiaj mamy: Lut 18, 2020

Projekt w mediach PDF Drukuj Email
Sobota, 02 Październik 2010 12:44

UPOWSZECHNIANIE I WYKORZYSTANIE REZULTATÓW Partnerskiego Projektu

Jako szkoła realizująca program Comenius, zobowiązaliśmy się do upowszechniania i wykorzystywanie naszych rezultatów i doświadczeń m.in. poprzez wystawy, informacje zamieszczane na stronach internetowych i w prasie. Wizyta gości z partnerskich szkół na przełomie maja i czerwca 2010r. była okazją do udzielenia wywiadu przez koordynatorkę projektu dla lokalnej telewizji KANON. Reportaż o niezwykłej Alei Comeniusa i celach samego projektu został nadany 6 czerwca 2010r.

W numerze 9(594) miesięcznika JASTRZĄB http://www.jastrzebie.pl/gazeta_jastrzab.html ukazał się artykuł "Rajski projekt" ilustrowany zdjęciem wykonanym podczas sadzenia drzew w Alei Comeniusa. Artykuł został  opracowany na podstawie wypowiedzi dyrektor szkoły i koordynatorki projektu. Wspomniany jest tam Klub Bociana, który od początku projektu działa bardzo aktywnie.

European Stork Club miał w zamyśle skupiać najmłodszych uczniów w partnerskich szkołach. Maria Pacan, nauczycielka nauczania zintegrowanego, jest od lat członkinią Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków: http://www.otop.org.pl/ oraz współorganizatorką Klubu Bociana w naszej szkole. To właśnie dzięki pani Pacan dzieci już od pierwszej klasy zaangażowane  są w aktywne obserwowanie przyrody. Swoje kontakty z OTOP nauczycielka wykorzystała do podzielenia się naszymi międzynarodowymi doświadczeniami, które w wyjątkowy sposób wzbogaciły metody przydatne w realizacji programu edukacyjnego OTOP „Przyroda wokół nas – Ptaki” . Wiele szkół w Polsce przygotowało inscenizacje, które następnie przedstawiało na forum szkoły. Uczniowie naszej szkoły wystawili przedstawienie „Życie bociana”, i to po angielsku, podczas wizyty w węgierskiej szkole w Kiskunhalas. Zdjęcie z tego przedstawienia oraz krótka notatka została zamieszczona w BIULETYNIE PROGRAMU EDUKACYJNEGO „Przyroda wokół nas – Ptaki”, Nr 7/2010. Pani Maria Pacan współpracuje także z Polskim Towarzystwem Przyjaciół Przyrody, które prowadzi na swojej stronie internetowej ogólnopolską bazę gniazd oraz bazę aktywności na rzecz bocian białego. Towarzystwo bardzo chętnie zamieściło tam informację na temat Europejskiego Klub Bociana działającego w naszej szkole. http://baza.bociany.pl/aktywnosci/show/a/998

100_4031