Twoje IP: 18.210.22.132
Dzisiaj mamy: Paź 22, 2019

Gimnazjaliści w przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Madeksza

img25Już po raz trzeci nasi gimnazjaliści odwiedzili przedszkolaki. Tym razem w naszych zajęciach uczestniczyli podopieczni Publicznego Przedszkola nr 20. W ramach projektu MŁODY PRZYRODNIK przeprowadzone zostały zajęcia w myśl hasła: „Nie wyrzucaj - wykorzystaj”. Przedszkolaki tworzyły kolorowe miasteczko ze zużytych kartek papieru pomalowanych farbami, które posłużyły jako kolorowy papier. Zajęcia te prowadziła pani Gabriela Piksa-Sojka, a dzieciom w pracy pomagały gimnazjalistki z klasy III C – Marlena Czarnecka i Marta Ziółkowska. Efektem zajęć było piękne kolorowe miasto, wspaniałe domy, bloki, samochody, a nawet słońce i chmury.

Po zmaganiach artystycznych na sześciolatki czekała jeszcze jedna atrakcja – spotkanie z hokeistami Jastrzębskiego Klubu Hokejowego. Młodzi hokeiści, brązowi medaliści Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski: Jan Sołtys (IIIC), Kamil Misterkiewicz (IIIC) oraz Marcin Płachetka (IIC) ubrani w stroje, w których występują na lodowisku wzbudzili ogromne zainteresowanie przedszkolaków. Chłopcy wraz z opiekunem – panią Katarzyną Madekszą tłumaczyli ogólne zasady gry, prezentowali medale, uczyli w jaki sposób prawidłowo trzymać kij hokejowy. Nie zabrakło strzałów do bramki i przymierzania rękawic bramkarza. Młodzi hokeiści starali się w ten sposób zakrzewić w przedszkolakach sport, który sami uwielbiają. Dzieci były zachwycone spotkaniem i z żalem nas żegnały.