Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1418
mod_vvisit_counterWczoraj3142
mod_vvisit_counterW tygodniu14411
mod_vvisit_counterTydzień temu33516
mod_vvisit_counterW miesiącu22133
mod_vvisit_counterMiesiąc temu112108
mod_vvisit_counterRazem5741390

Online: 43
Twoje IP: 54.236.59.154
,
Dzisiaj mamy: Sie 07, 2020

04
Kwi
2016
Naprawdę lubimy czytać! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Renata Miler i Anna Koprowska   

Czytanie dobrych książek może być pasjonującą przygodą.
Życie staje się przygodą, jeśli naszą pasją umiemy dzielić się z innymi.

img08W marcu Magdalena Cichy wraz z przyjaciółmi skupionymi na Facebooku - „Zwiadowcy – moja miłość” zorganizowała już po raz drugi akcję OGÓLNOPOLSKIEGO CZYTANIA ZWIADOWCÓW. Jak pamiętamy - dzięki aprobacie Pani Dyrektor – nasze gimnazjum włączyło się aktywnie w akcję promującą czytanie „Zwiadowców”.

I nie byliśmy sami! Naprawdę się udało!

18 marca w „Masnówce” w Zdroju czytaliśmy fragmenty powieści wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4. Bardzo dziękujemy, że pani kierownik Ewa Sobczak i Pracownicy Biblioteki tak życzliwie odnieśli się do naszej akcji czytelniczej. Cieszymy się, że społeczność SP 4 przyjęła nasze wspólne zaproszenie.

Razem z uczniami G 9 i SP 4 „Zwiadowców” czytali znani jastrzębianie: pan Paweł Świderski - doradca Prezydenta, pełnomocnik ds. młodych i pan Michał Bałazy - znany kucharz, kreator smaku, podróżnik, Ambasador Kulinarny Polski.

Zwiadowcy z powieści tropią ślady, strzelają z łuku, potrafią się skradać. Jakub Flasz, uczeń klasy II G 9 – na co dzień członek 36 Harcerskiej Drużyny Czerwonych Beretów – „zwerbował” swoją drużynę do akcji. Podharcmistrz Krzysztof Sobczyk z Drużyną przygotował dla uczniów SP 4 prawdziwe zwiadowcze działania: podchody, szyfrowanie, strzelanie z łuku, próby sił.

Uczniowie SP 4 przygotowali sobie także własne strzały podczas warsztatów przeprowadzonych w „Masnówce” przez panią Patrycję Niezgodę.

W sobotę zachęcaliśmy do czytania „Zwiadowców” w popularnej księgarni „Matras”. Pani Danuta Radomska – Filipek z Uczniowską Międzynarodową Agencją Reklamową Company of International Advertisments działająca w naszej szkole w ramach programu Erasmus+ Life is a project, be an entrepreneur, make it successful już w lutym nawiązała kontakt z „Matrasem”. Akcja spotkała się z niezwykła życzliwością Pracowników Księgarni. Dziękujemy za możliwość pokazywania pasji naszych Uczniów.

Działania Uczniów G 9 i Harcerzy spotkały się z dużą życzliwością mieszkańców. Cieszymy się, że akcja zaproponowana przez Magdalenę mogła się odbyć. To niezwykłe, jak wielu Uczniów naszej szkolnej społeczności i jak wielu Dorosłych poświęciło swój czas, żeby zabawa ta mogła się udać.