Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj605
mod_vvisit_counterWczoraj3186
mod_vvisit_counterW tygodniu7036
mod_vvisit_counterTydzień temu22444
mod_vvisit_counterW miesiącu37202
mod_vvisit_counterMiesiąc temu112108
mod_vvisit_counterRazem5756459

Online: 42
Twoje IP: 18.233.111.242
,
Dzisiaj mamy: Sie 12, 2020

22
Lut
2016
HOKEIŚCI SP 20 KOLEKCJONERAMI ZWYCIĘSTW- I MIEJSCE W POLSCE W TURNIEJU CZERKAWSKI CUP NA NARODOWYM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kamila Pasoń   

12778945 1743611822538470 5852467747474804451 oCo to był za dzień…. pobudka 4 rano.  Dla większości, bo dla Mikołaja ucznia klasy 3a, który dojeżdża na codzienne zajęcia do szkoły, aż ze Zbytkowa jeszcze wcześniej! 500 wyjazd. Koledzy z drużyny, uczniowie klasy 3a i 2d, uśmiechnięci i gotowi wyruszyli autokarem w długą podróż aż do Warszawy, na Narodowy!

To właśnie tam w miniony piątek, 19 lutego, na Stadionie Narodowym odbył się finał II Ogólnopolskiego Turnieju Mini Hokeja na Lodzie CZERKAWSKI CUP NA NARODOWYM– 2016 z udziałem NASZYCH MŁODYCH HOKEISTÓW.

Na wstępie się pochwalimy, bo jest czym!  I MIEJSCE! Po raz kolejny zdobyliśmy złoto!  

W Ogólnopolskim Turnieju wzięło udział łącznie aż 25 drużyn z całej Polski… jednak w finale w Warszawie spotkało się tylko 8 zespołów, które przeszły eliminacje w Tychach, Sanoku i Toruniu.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie swoje umiejętności zaprezentowali mali hokeiści z najlepszych polskich klubów. Osiem zespołów, które zagrały na Narodowym, to najlepsze drużyny trzech turniejów eliminacyjnych, wśród nich znalazła się właśnie nasza drużyna z Jastrzębia-Zdroju. Patronem i pomysłodawcą imprezy jest Mariusz Czerkawski, najsłynniejszy polski hokeista, który ma za sobą wspaniałą karierę w NHL.

Najlepszymi w Polsce (po raz kolejny złoto - przyp. „Mistrzostwa Świata Dzieci 1a” 6 luty2016r. Katowice Spodek) okazali się nasi jastrzębscy hokeiści, w większości uczniowie naszej szkoły.

Olbrzymie brawa dla trenera pana Mariusza Bernackiego, bo to właśnie on tak skutecznie trenuje naszych młodych sportowców. Dzięki olbrzymiemu doświadczeniu trenera, jego cierpliwości i zaangażowaniu jakie wkłada w szkolenie tych młodych zawodników, dzięki codziennym treningom chłopcy zaskoczyli wszystkich, pokazali piękny hokej, wspaniałą grę drużynową, odnieśli bezdyskusyjne zwycięstwo!

Zawodnicy bez problemu przebrnęli rundę grupową, nie tracąc nawet jednego gola. Podkreślić należy bardzo dobrą grę w obronie - w 5 meczach rywale zdołali strzelić zaledwie 2 bramki. 

Warto dodać, że indywidualnie najlepszym zawodnikiem całego turnieju wybrany został Jan Sobczak (kl.3a). Natomiast najlepszym hokeistą naszej drużyny - Jakub Onak (kl. 3a).

Naszą szkołę reprezentowali: Dawid Kapusta (kl. 3a), Mateusz Lubański (kl. 3a), Jakub Onak (kl. 3a), Maciej Poręba (kl. 3a), Jan Sobczak (kl. 3a), Bartłomiej Stolarski (kl. 3a), Paweł Walas (kl. 3a), Sebastian Wojciechowski (kl. 3a), Mikołaj Osiadły (kl. 3a), Filip Wojciechowski (kl. 3a), Czesław Pasoń (kl. 2d), rez. Patryk Kaczmarski (kl. 3a), Krzysztof Cichy (kl. 3a), Michael Stachecki (kl. 3a).

Warto dodać, że nasi mali zwycięzcy uczą się w klasach o profilu hokej na lodzie. Większość od września kontynuować będzie naukę w hokejowej klasie sportowej (klasa 4 SP) tworzonej w naszej szkole pod opieką trenera pana Mariusza Bernackiego. Oprócz hokejowych zwycięstw uczniowie osiągają bardzo dobre wyniki w nauce oraz sukcesy w konkursach szkolnych. Jest to żywy dowód na to, że sport, a nawet intensywne, codzienne treningi da się świetnie pogodzić z nauką, a nawet z dodatkowymi zajęciami pozalekcyjnymi. Hokeiści bowiem angażują się i aktywnie uczestniczą w zajęciach koła teatralnego, czy dodatkowych zajęciach plastycznych i warsztatach. Jak widać energia ich rozpiera :)

Warto dodać, że pięcioro uczniów kl. 3a (4 chłopców i 1 dziewczynka) rozpoczęło naukę w wieku 6 lat. Uczniowie radzą sobie świetnie i doskonale łączą naukę i obowiązki szkolne z codziennymi treningami. A jak mówi przysłowie „Trening czyni Mistrza!” dlatego najserdeczniejsze gratulacje i brawa!! Jest się czym chwalić! Bowiem nasi młodzi hokeiści okazali się najlepsi w kraju!

Gratulujemy  dumnym RODZICOM, TRENEROWI i oczywiście naszym MŁODYM ZWYCIĘZCOM!!!

BRAWO !!!! BRAWO!!!!  I OBY TAK DALEJ !!