Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj56
mod_vvisit_counterWczoraj2758
mod_vvisit_counterW tygodniu15526
mod_vvisit_counterTydzień temu18453
mod_vvisit_counterW miesiącu50838
mod_vvisit_counterMiesiąc temu88148
mod_vvisit_counterRazem4320403

Online: 38
Twoje IP: 34.229.24.100
,
Dzisiaj mamy: Lip 19, 2019

26
Sty
2016
Erasmus+ Specjaliści inwestują PDF Drukuj Email
Wpisany przez Danuta Radomska-Filipek   

12644958 1074977945899368 1322654014251346162 n

Kolejni uczniowie gimnazjum biorą udział w kursie „Młodzi Przedsiębiorczy” w ramach realizacji projektu „Life is a project, be an entrepreneur, make it successful”

Do tej pory  Grupa „Specjalistów”  w programie „Zarządzamy własnymi budżetami” zrealizowała zadania: Budżet domowy, Budżet przedsięwzięcia,  Korzystanie z usług bankowych. Dzisiaj przesyłają mentorce  do oceny  zadanie Sposoby inwestowania: lokaty, akcje, obligacje.  Trzeba było dobrze zastanowić się i zasięgnąć informacji u źródeł, aby odpowiedzieć na  pytania jak najlepiej zainwestować pieniądze.  Najpierw należało przeprowadzić analizę sektora bankowego pod kątem możliwości skorzystania z oferowanych usług. Następnie  wykonać trzy zadania: 1. Porównać dwie lokaty roczne o stałym oprocentowaniu oferowane przez dwa różne banki i wybrać  korzystniejszą ofertę;  2. Stworzyć  portfel inwestycyjny,  lokując 400 tys. zł w różnych rodzajach instrumentów finansowych;  3. Podjąć  indywidualną decyzję w sprawie zainwestowania 10 000 zł.

 

 

Centrum Edukacji Obywatelskiej, które prowadzi kurs na temat przedsiębiorczości, zapewnia wiele interesujących materiałów szkoleniowych. Jednak teoria to nie wszystko i dlatego „Specjaliści” postanowili zasięgnąć informacji u źródeł. W tym celu udali się z opiekunką panią Agnieszką Sunitą do banku. Uczennice Justyna Trzaskalik i Paulina Kempińska wypytywały pracownicę Banku Zachodniego WBK o nazwę lokat, oprocentowanie w skali roku, o możliwość i konsekwencje zerwania lokaty.  Ponieważ banki również są zainteresowane kształceniem swoich klientów, trwają rozmowy na temat zorganizowania w szkole specjalnej lekcji w ramach WOSu. Zeszłoroczne warsztaty przeprowadzone przez przedstawicieli ING BANK ŚLĄSKI cieszyły się dużym uznaniem wśród uczniów.

Jeśli więc macie wolne 20 000zł i nie wiecie jak je zainwestować, „Specjaliści” pomogą wyliczyć wartość przyszłą za trzy lata na wybranej lokacie. Doskonale znają wzór na obliczenie wkładu po n latach w przypadku kapitalizacji raz w roku oraz pamiętają o odliczeniu podatku Belki. A pani Ewa Kowal sprawdzi każde wyliczenie z właściwą sobie matematyczną dokładnością.